حمله حوثی‌ها به فرودگاهی در عربستان '۲۶ زخمی به جا گذاشت'
ائتلاف به رهبری عربستان اعلام کرده است که حمله موشکی نیروهای حوثی یمن به فرودگاهی در جنوب عربستان ۲۶ زخمی به جا گذاشته است.

این ائتلاف که در حال جنگ با حوثی‌های یمن است گفته که "پاسخی قاطع" به این حمله خواهد داد.

بیانیه ائتلاف می‌گوید که در حمله موشکی به فرودگاه شهر "ابها" تعدادی از زنان و کودکانی هم که در سالن انتظار پرواز بودند،زخمی شده‌اند.

در بیانیه ائتلاف آمده است که هدف قرار دادن فرودگاه ابها "نشان می‌دهد که حوثی‌ها به تسلیحات پیشرفته ایران دسترسی پیدا کرده‌اند."

مقام‌های سعودی و آمریکایی ایران را متهم می‌کنند که به طور مستقیم یا با واسطه حزب‌الله لبنان تجهیزات نظامی از جمله موشک و پهپاد در اختیار حوثی‌ها قرار می‌دهد اما ایران این اتهام را رد می‌کند و می‌گوید از این گروه "حمایت معنوی" می‌کند.

یمن
چهار سال جنگ ائتلاف عربستان با حوثی‌ها در یمن وضعیت زندگی را در بسیاری از مناطق بحرانی کرده است

در حملات ائتلاف به رهبری عربستان به یمن در طی چهار سال گذشته هزاران غیرنظامی کشته شده‌اند و مردم این کشور در حال حاضر با قحطی و بیماری‌های خطرناک روبرو هستند.

ائتلاف عربستان از عبدربه منصور هادی رئیس جمهور در تبعید یمن حمایت می‌کند و او را به عنوان رئیس مشروع دولت یمن می‌شناسد.

حوثی‌های یمن تا کنون بارها حملات موشکی و پهپادی علیه عربستان انجام داده‌اند اما به جا گذاشتن این تعداد زخمی کم‌سابقه بوده است.

روز یکشنبه ٩ ژوئن تلویزیون المسیره، متعلق به حوثی‌ها اعلام کرد که حمله پهپادهای این گروه به آشیانه‌های نگهداری پهپادها و تعدادی دیگر از مراکز نظامی عربستان سعودی در فرودگاه شهر جیزان در جنوب این کشور خساراتی به بار آورده است.

چند هفته قبل هم حوثی‌ها اعلام کردند که حمله به دو ایستگاه پمپاژ نفت در عربستان کار آنها بوده است.

روز سه‌شنبه ۱۱ ژوئن سخنگوی نظامی حوثی‌ها هشدار داده بود که این گروه در روزهای آینده فرودگاه‌های عربستان را هدف می‌گیرد و گفته بود که "غافلگیری‌های بزرگی" در راه است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.