مایک پمپئو در مراسم سالگرد انفجار مرکز یهودیان آرژانتین: حزب‌الله در آمریکای جنوبی حضوری قوی دارد
مایک پمپئو وزیر امورخارجۀ آمریکا که برای شرکت در مراسم بیست و پنجمین سالگرد انفجار مرکز یهودیان بوئنوس‌آیرس (آمیا) به آرژانتین رفته است، گفت که قربانیان این سوءقصد "به دست اعضای سازمان تروریستی حزب‌الله و با حمایت ایران" کشته شدند.

بعدازظهر روز ١٩ ژوئیه/٢٨ تیر، مایک پمپئو که در مقابل ساختمان "آمیا" حضور یافته بود با اشاره به انفجار سال ۱۹۹۴ گفت: "ما فراموش نکرده‌ایم و هیچگاه فراموش نخواهیم کرد".

مرکز یهودیان که در سوءقصد ٢۵ سال پیش ویران شده بود، اینک بازسازی شده است. پمپئو گفت که آن انفجار "نه تنها علیه یهودیان آرژانتین که علیه دموکراسی و آزادی بود".

تقریباً همزمان، وزارت خزانه‌داری آمریکا در اعلامیه‌ای نوشت: "ما به دنبال سلمان رئوف سلمان، هماهنگ‌کنندۀ اصلی سوءقصد هستیم". سگال ماندِلکِر معاون خزانه‌داری آمریکا در أمور مبارزه با تروریسم تأکید کرد که این "وزارتخانه پیوسته در تعقیب تروریست‌های حزب‌الله است".

وزارت أمور خارجۀ آمریکا ٧ میلیون دلار جایزه برای کسی تعیین کرده است که بتواند اطلاعات مفیدی برای یافتن سلمان رئوف سلمان به آمریکایی‌ها بدهد. همچنین به گفتۀ مقامات وزارت خزانه‌داری، رئوف سلمان که احتمالاً دارای تابعیت کلمبیایی و لبنانی است، هنوز در آمریکای جنوبی حضور دارد و "عملیات تروریستی حزب‌الله لبنان" را در این منطقه رهبری می‌کند.

مایک پمپئو که در آرژانتین در یک نشست تخصصی در مورد مبارزه با تروریسم نیز شرکت کرد گفت: "حزب‌الله در آمریکای جنوبی حضور قوی دارد". وزارت خزانه‌داری آمریکا هم در اعلامیه‌اش آورده است که ایالات متحده و آرژانتین "همکاری‌ خود را در جهت خنتی‌سازی حزب‌الله ادامه خواهند داد و اجازه نخواهند داد که این سازمان باز هم سوءقصدهایی را مرتکب شود که تأمین‌کنندۀ منافع ایران است".

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.