اعتراض دوباره آمریکا به حمله رسانه‌های چینی به دیپلمات‌های آمریکایی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه بار دیگر به انتشار اطلاعات شخصی یک دیپلمات ایالات متحده در هنگ‌کنگ توسط رسانه‌های تحت کنترل دولت چین به شدت اعتراض کرد و آن را «اقدامی خطرناک» توصیف کرد.

مورگان اورتگاس در یک رشته توئیت بدون اشاره به نام دیپلمات و رسانه‌هایی که اطلاعات شخصی وی را منتشر کرده‌اند گفت: «کادر دیپلماتیک ما تنها وظیفه خود را انجام می‌دهند و دولت پکن این موضوع را می‌داند.»

خانم ارتگاس در ادامه خواستار آن شده است که اقدام این رسانه‌ها متوقف شده و دولت چین بر اساس کنوانسیون وین به دیپلمات‌های آمریکایی احترام بگذارد.

در همین زمینه خبرگزاری رویترز به گزارش‌هایی در روزنامه «تا کنگ پائو» هنگ‌کنگ اشاره کرده است که عکسی از جولی ایدی، دیپلمات آمریکایی، در حال دیدار با جمعی از دانشجویان معترض در «هتلی لوکس» در هنگ‌کنگ را منتشر کرده‌ است.

دفتر نمایندگی وزارت خارجه چین در هنگ‌کنگ از آمریکا خواسته است درباره این موضوع توضیح دهد.

هنگ‌کنگ ۹ هفته است که با اعتراضات گسترده مردمی درگیر است و چین بارها آمریکا را به مداخله در امور داخلی هنگ‌کنگ و اغتشاشات متهم کرده است.

خانم اورتگاس در توئیت دیگری گفته است انتشار «نام، عکس، نام فرزندان و اطلاعات شخصی دیپلمات آمریکایی در رسانه‌های چینی کاری غیرمسئولانه است و باید متوقف شود».

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.