ادامه اعتراض‌ها در مسکو و بازداشت معترضان

تظاهرات در مسکو در اعتراض به جلوگیری از ثبت‌نام شماری از نیروهای اپوزیسیون در انتخابات شهرداری‌ها روز شنبه از سر گرفته شد و نیروهای پلیس به صورت گسترده در مرکز شهر حضور دارند.

بر اساس فیلم‌های منتشر شده پلیس تعدادی از معترضان را بازداشت کرده است.

​از چند هفته پیش که مقام‌های دولت پوتین از ثبت‌نام شماری از نیروهای اپوزیسیون در انتخابات شهرداری‌ها جلوگیری کردند، مسکو شاهد تجمعاتی متعدد بوده و در اعتراض‌های شنبه دو هفته گذشته حدود ۱۴۰۰ و ۸۰۰ تن بازداشت شدند.

مقامات روسیه می‌گویند نامزدهای اپوزیسیون از آنجا که نتوانسته‌اند امضای کافی برای نامزدی خود کسب کنند، امکان ثبت‌نام در انتخابات را ندارند، اما رهبران اپوزیسیون با رد چنین ادعایی تاکید دارند که کرملین می‌خواهد نامزدهای هوادار حکومت در این انتخابات بی‌رقیب باقی بمانند.

پس از این تصمیم کرملین، آلکسی ناوالنی، برجسته‌ترین چهره اپوزیسیون روسیه، فراخوانی برای تظاهرات داد. وی تاکید کرده تا زمانی که نیروهای اپوزیسیون اجازه نامزدی در انتخابات پیدا نکنند، اعتراضات ادامه خواهد داشت.

آقای ناوالنی خود از روز چهارشنبه، دوم مردادماه، برای گذراندن یک دوره محکومیت سی روزه به زندان رفته است. اتهام او دادن فراخوان به مخالفان برای تجمع اعتراضی بدون مجوز بوده است.

در این میان نیروهای امنیتی روسیه با هجوم به خانه چهره‌های سیاسی مخالفی که با درخواست‌شان برای ثبت نام در انتخابات موافقت نشده است، بسیاری از آنها را بازداشت کرده‌اند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.