ترامپ: رهبر کره شمالی بابت آزمایش‌های اخیر «یک عذرخواهی کوچک» کرده است

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، یک روز پس از آنکه از دریافت «نامه‌ای بسیار زیبا» از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، خبر داده بود روز شنبه به مواردی از این نامه اشاره کرد.

آقای ترامپ در پیام‌هایی توئیتری نوشت که رهبر کره شمالی «در نامه‌اش به من، خیلی محترمانه گفته است مایل به دیدار و شروع مذاکرات به محض پایان رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی است».

به نوشته رئیس جمهور آمریکا، نامه رهبر کره شمالی «نامه‌ای طولانی بود و بخش زیادش مربوط به گلایه از رزمایش مضحک و گران بود».

به نوشته دونالد ترامپ، کیم جونگ اون در نامه‌اش بابت آزمایش موشک‌های کوتاه‌برد اخیر این کشور «یک عذرخواهی کوچک» هم کرده و گفته است «وقتی رزمایش‌ها تمام شود این آزمایش‌ها هم متوقف خواهد شد».

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون، رهبران دو کشور، ۳۰ ژوئن (حدود چهل روز پیش) در دیداری از پیش اعلام‌نشده، در منطقه مرزی دو کره با یکدیگر دیدار و موافقت کردند که گفت‌وگوهای دو طرف از سر گرفته شود.

با اینکه وزیر خارجه آمریکا پس از این دیدار گفت که مذاکرات جدید از ماه ژوئیه آغاز می‌شود اما خبری در این باره منتشر نشد و کره شمالی نیز در روزهای اخیر چند آزمایش موشکی انجام داد.

آقای ترامپ در توئیت‌های روز شنبه بر تمایلش به دیدار دوباره با کیم جونگ اون «در آینده‌ای نه چندان دور» تأکید کرده و بار دیگر گفته است: «یک کره شمالی عاری از سلاح هسته‌ای این کشور را به یکی از موفق‌ترین کشورهای جهان رهنمون خواهد کرد».

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.