معمای انفجارهای پیاپی در دانمارک
دو انفجار در دانمارک در عرض تنها چهار روز تبدیل به معمایی برای پلیس این کشور شده است. یکی از مراکز پلیس در کپنهاگ دچار خسارت شده است. پلیس در جستجوی کشف رمز این معماست. تنها سرنخ اما مردی با کفش سفید است.

انفجار در برابر یکی از مراکز پلیس در کپنهاگ، پایتخت دانمارک، بدون تلفات و خسارت‌های جبران‌ناپذیر رخ داد. آنگونه که پلیس دانمارک در توییتر اعلام کرد، در جریان این انفجار در نخستین ساعات بامداد امروز شنبه ۱۹ مرداد (۱۰ اوت) کسی مجروح نشده است. پلیس محل وقوع انفجار را مسدود کرده است.

کسی در این ساعت شب در این مرکز پلیس مشغول کار نبوده است. پلیس دانمارک اینک در جستجوی مردی است که به گفته شاهدان لباس مشکی و کفش سفید داشته است.

یورگن برگن اسکوف،رئیس پلیس کپنهاگ، گفت که انفجار نه ناشی از یک حادثه، بلکه "اقدامی عمدی" بوده است. به گفته او، تحقیقات برای یافتن عامل انفجار آغاز شده و شواهدی هم دال بر تروریستی بودن آن وجود ندارد.

بازرسان در حال تحقیق در برابر محل وقوع انفجار هستند
بازرسان در حال تحقیق در برابر محل وقوع انفجار هستند

رئیس پلیس کپنهاگ همچنین تأکید کرد که هنوز برای قضاوت در مورد ارتباط این انفجار با انفجار چند روز پیش در پایتخت دانمارک زود است.

شامگاه سه‌شنبه گذشته نیز انفجار مهیبی در کپنهاگ خسارت‌های سنگینی را به ساختمان اداره مالیات دانمارک وارد آورد. تصاویر منتشرشده نشانگر شکسته شدن شیشه‌ها و آسیب جدی به نمای این ساختمان هستند. به گزارش پلیس، یک نفر در جریان این انفجار جراحت سطحی برداشت.

از نظر پلیس دانمارک، این انفجار نیز به احتمال قوی عمدی بوده است. مته فردریکسن، نخست‌وزیر دانمارک، با اشاره به این "جنایت سنگین و انفجار مهیب" گفته بود، با توجه به تصاویر دریافتی اینکه کسی به شکل جدی در این حادثه آسیب ندیده را باید "معجزه" دانست.

انفجار در برابر ساختمان اداره مالیات کپنهاگ، خسارت‌های سنگینی به همراه داشت
انفجار در برابر ساختمان اداره مالیات کپنهاگ، خسارت‌های سنگینی به همراه داشت

افزون بر انفجارهای دانمارک، شامگاه چهارشنبه گذشته نیز انفجاری در برابر شهرداری شهر سوئدی لاندسکرونا در جنوب غربی این کشور رخ داد که از طریق خودرو تنها یک ساعت با کپنهاگ فاصله دارد. در این انفجار نیز کسی مجروح نشد، اما شیشه پنجره‌های ساختمان شکسته شدند. پلیس سوئد نیز از احتمال عمدی بودن این انفجار خبر داده بود.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.