پلیس نروژ تیراندازی در مسجدی در این کشور را «اقدام تروریستی» خواند

پلیس نروژ روز یکشنبه اعلام کرد حمله روز شنبه به مسجدی در نزدیکی پایتخت این کشور که یک زخمی برجای گذاشت «اقدامی تروریستی» بوده و جسدی که در خانه فرد مظنون یافت شده مربوط به خواهر ناتنی اوست.

تیراندازی در مرکز اسلامی نور در نزدیکی اسلو، پایتخت نروژ، روز شنبه روی داد و به زخمی شدن جزئی یک مرد ۷۵ ساله که تلاش کرده بود مهاجم را خلع سلاح کند انجامید؛ به گفته پلیس، در خانه فرد مظنون جسد یک زن کشف شده است.

رون اسکیولد، از فرماندهان پلیس نروژ، روز یکشنبه در نشستی خبری فرد مظنون را «جوانی با پیشینه نروژی» معرفی کرد و با اشاره به «باورهای راست افراطی و مهاجرستیز» او گفت: «ما به این رویداد به عنوان اقدامی تروریستی نگاه می‌کنیم».

پلیس نروژ ساعاتی بعد از این نشست خبر در بیانیه‌ای اعلام کرد جسد فردی که در خانه مظنون یافت شده مربوط به خواهر ناتنی ۱۷ ساله اوست.

با این حال رسانه‌های نروژی گزارش داده‌اند فرد مظنون ساعاتی پیش از حمله روز شنبه، یادداشتی در یک انجمن اینترنتی منتشر کرده و در آن از حمله پنج ماه پیش علیه دو مسجد در استرالیا که ۵۱ کشته برجای گذاشت تمجید کرده بود.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.