دو فرمانده ناو لینکلن: حضور ما در منطقه نه برای جنگ بلکه بازدارندگی ایران است

دو فرمانده ارشد ناو آمریکایی آبراهام لینکلن که در آب‌های خاورمیانه حضور دارند به شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌بی‌سی» گفته‌اند افزایش حضور نظامی آمریکا در منطقه «نه با هدف جنگ، بلکه برای بازدارندگی ایران است».

والتر اسلاتر و ویلیام رید، دو تن از فرماندهان ارشد ناو آبراهام لینکلن، گفته‌اند حضور فعلی این ناو در شمال دریای عرب «نقش بازدارندگی» دارد و برای تضمین ناوبری در خلیج فارس و تنگه هرمز است.

این فرماندهان همچنین تأکید کرده‌اند نقش بازدارندگی حضور آنها «برای برقراری ثبات در منطقه و آزادی ناوبری و تجارت است».

آمریکا چند ماه پیش اعلام کرد «برای مقابله با تهدیدهای جدید ایران»، ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را به منطقه اعزام می‌کند و اخیراً نیز کارزاری را برای تشکیل ائتلافی از نیروهای دریایی بین‌المللی برای اسکورت و تأمین امنیت کشتی‌های تجاری در خلیج فارس آغاز کرده است.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، ناو آبراهام لینکلن شامل ۴۴ جنگنده، هلی‌کوپتر و سایر پرنده‌های نظامی و همچنین ۵۴۰۰ خدمه است و روزانه مبدأ و مقصد ۸۰ تا ۹۰ سورتی پرواز است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.