حزب‌الله لبنان مسئولیت حمله به شمال اسرائیل را بر عهده گرفت
گروه حزب‌الله لبنان روز یکشنبه ۱۰ شهریور مسئولیت حمله به شمال اسرائیل را بر عهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تلویزیون المیادین این خبر را اعلام کرده است. در همین زمینه تلویزیون المنار وابسته به حزب‌الله اعلام کرده که ارتش اسرائیل با آتش توپخانه اقدام به گلوله‌باران روستای مارون الراس را کرده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد که چند راکت ضد تانک از جانب لبنان به سوی چند پایگاه و خودروهای ارتشی در منطقه «آویویم» در شمال اسرائیل شلیک و باعث صدماتی شد.

حسن نصرالله روز شنبه گفته بود که حزب‌الله لبنان انتقام حمله پهپادی هفته گذشته به بیروت را خواهد گرفت تا «جرات تکرار آن را نداشته باشد». این گروه، اسرائیل را مسئول حمله یاد شده معرفی کرد که با سکوت این کشور همراه بود.

ارتش اسرائیل تایید کرده که حمله روز یکشنبه حزب‌الله به «آویویم» آسیب جانی داشته اما در این مرحله توضیح بیش‌تری نداده است.

اسرائیل همچنین از پاسخ ارتش خود به این حمله خبر داد.

حزب‌الله عصر یکشنبه اعلام کرد که توپخانه اسرائیل، «جبل الروس» و «تلال کفرشوبا» (مزارع شبعا) در مرز لبنان و اسرائیل را گلوله باران کرده است.

ارتش لبنان نیز اعلام کرد که یک پهپاد اسرائیلی پیش‌ازظهر یکشنبه با رخنه به حریم منطقه «بسطره»، مواد انفجاری به روی درختان این ناحیه در نزدیکی کفرشوبا ریخت.

ارتش لبنان افزود که ضمن همکاری و هماهنگی با قوای سازمان ملل متحد مستقر در منطقه «رویدادها را دنبال می‌کند».

رسانه‌های اسرائیل از تشدید وضعیت آماده باش و باز شدن پناهگاه‌های عمومی در نزدیکی مرز با لبنان خبر می‌دهند.

در رابطه با تحولات لبنان، روز چهارشنبه ارتش این کشور به سه پهپاد اسرائیلی در مرز جنوب لبنان شلیک کرد. اسرائیل گفته که به این پهپادها آسیبی نرسیده است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.