حمله هوایی به 'مواضع ایران در سوریه'، 'شلیک موشک' از سوریه به خاک اسرائیل
اسرائیل می‌گوید نیروهای تحت حمایت ایران موشک‌هایی را از سوریه به خاک اسرائیل شلیک کرده‌اند اما هیچ کدام به نزدیکی هدف هم نرسیده‌اند. ساعاتی پیش از صدور این بیانیه، گزارش شده بود نیروهای طرفدار ایران در شرق سوریه هدف حمله هوایی قرار گرفته‌اند.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده: "اوایل صبح امروز تعدادی موشک از سوریه به سمت اسرائیل شلیک شد اما هیچکدام به خاک اسرائیل نرسیدند."

اسرائیل سوریه را مسئول دانسته با اینکه می‌گوید "موشک‌ها را شبه نظامیان شیعه که زیر امر سپاه قدس (شاخه ویژه سپاه پاسداران) فعالیت می‌کنند از حومه دمشق شلیک کردند."

بنا بر گزارش‌ها، دیشب نیروهای طرفدار ایران در نزدیکی شهر ابوکمال -در شرق سوریه در نزدیکی مرز با عراق- هدف حمله هوایی قرار گرفتند. به گفته دید‌بان حقوق بشر سوریه در این حمله حداقل هجده نیروی رزمی طرفدار ایران کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه که مقرش در بریتانیا است هنوز نتوانسته مشخص کند که این حمله را چه کسی انجام داده است. سخنگوی ارتش اسرائیل هم از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

اسرائیل صدها حمله هوایی در خاک سوریه به آنچه مواضع نیروهای ایران و حزب‌الله می‌خواند، انجام داده اما بندرت این موضوع را می‌پذیرد. ایران هم در قبال گزارش این حملات تاکنون سکوت کرده است.

اسرائیل می‌گوید به هیچ وجه نخواهد گذاشت نیروهای ایران در سوریه ریشه نظامی بدوانند و مانع از انتقال سلاح به حزب‌الله لبنان خواهد شد.

در همین حال حزب‌الله لبنان گفت یک پهپاد بدون سرنشین اسرائیل را در جنوب لبنان ساقط و بعد آن را پیدا کرده است.

ارتش اسرائیل می گوید یکی از پهپادهایش "در حین ماموریت عادی در جنوب لبنان سقوط کرده" و " نگران بدست آمدن اطلاعات از آن نیست."

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.