اعتصاب خلبانان شرکت هوایپمایی بریتانیا ۱۷۰۰ پرواز را لغو کرد
اعتصاب دو روزه خلبانان شرکت هواپیمایی بریتانیا (بریتیش ایروز) باعث سردرگمی دهها هزار مسافر شده و ۱۷۰۰ پرواز را لغو کرده است.

به مسافران گفته شده به دلیل لغو پروازها به فرودگاه نروند.

تصاویری که امروز از ترمینال ۵ فرودگاه هیترو که عمدتا میزبان پروازهای این خط هوایی است منتشر شده، سالنی خالی را نشان می‌دهد؛ این ترمینال در روزهای عادی معمولا بسیار شلوغ است.

تابلوی اعلانات این ترمینال فقط ۱۰ پرواز خروجی را در کل روز به نمایش گذاشته است.

علت اعتصاب خلبانان این شرکت هواپیمایی، اعتراض آنها به حقوق و دستمزد است.

در صورتی که به تقاضای صنفی خلبانان پاسخ مثبت داده نشود، قرار است آنها ۱۸ روز دیگر دوباره دست از کار بکشند.

این اولین باریست که خلبانان شرکت هوایپمایی بریتانیا دست به اعتصاب زده‌اند که این اقدام می‌تواند روزانه خسارتی حدود ۴۰ میلیون پوند ( معادل ۴۹ میلیون و پانصد هزار دلار) برای این شرکت به همراه داشته باشد.

حدود ۴ هزار خلبان در این اعتصاب سراسری شرکت کرده‌اند.

سالن خالی ترمینال ۵ فرودگاه هیترو در روز دوشنبه که در روزهای عادی پرازدحام است
سالن خالی ترمینال ۵ فرودگاه هیترو در روز دوشنبه که در روزهای عادی پرازدحام است

این شرکت هواپیمایی در بیانیه‌ای گفته: "ما متوجه ناامیدی و اختلال ناشی از این اعتصاب که مشتریان را تحت تاثیر قرار داده هستیم؛ بعد از ماهها تلاش برای حل اختلاف بر سر دستمزد، ما بسیار متاسف هستیم که این وضعیت بوجود آمده."

در این بیانیه همچنین گفته شده بدلیل اینکه پیش از اعتصاب مشخص نبوده چه تعداد خلبان در سر کار حاضر می‌شوند یا کدام خلبان دارای شرایط لازم برای هدایت هواپیماهای خاص است؛ این شرکت چاره دیگری نداشته جز اینکه تقریبا تمامی پروازها را لغو کند.

این اعتصاب در حالی ادامه دارد که طی ماههای اخیر گفتگوها بر سر میزان افزایش دستمزد ادامه داشته و خلبانان این شرکت هواپیمایی پیشنهاد افزایش ۱۱/۵ درصدی حقوق طی سه سال را رد کرده بودند.

این پیشنهاد دو ماه پیش توسط شرکت هواپیمایی بریتانیا به آنها داده شد. شرکت هواپیمایی بریتانیا می‌گوید حقوق خلبانانش بالاست و این پیشنهاد "سخاوتمندانه" بوده است.

در صورتی که این پیشنهاد پذیرفته می‌شد، حقوق سالانه بعضی خلبانان پیش از کسر مالیات و حق بیمه و با احتساب پاداش به ۲۰۰ هزار پوند ( بیش از ۲۴۷ هزار دلار) می‌رسید.

دو هفته پیش شرکت هواپیمایی بریتانیا به بعضی از مسافران اطلاع داده بود که با قطعی شدن اعتصاب، زمان مسافرت خود را تغییر دهند.

"بریتیش ایرویز" می‌گوید بیشتر مسافرانی که زمان مسافرت آنها با این اعتصاب تداخل داشته، یا پول بلیط خود را پس گرفته‌اند و یا تاریخ مسافرت خود را تغییر داده‌اند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.