"گرین پیس" از آلمان خواست به تحریم تسلیحاتی عربستان ادامه دهد
سازمان مدافع محیط زیست "صلح سبز" (گرین پیس) با جمع‌آوری طوماری از امضای مردم آلمان از دولت این کشور خواسته است که به تحریم تسلیحاتی عربستان سعودی و ممنوعیت صدور تجهیزات نظامی و جنگ‌افزار به این کشور ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری آلمان سازمان مدافع محیط زیست "صلح سبز" (گرین پیس) از دولت آلمان خواسته است که به ممنوعیت صادرات تجهیزات نظامی و اسلحه به عربستان سعودی ادامه دهد.

روز دوشنبه ۱۸ شهریور (۹ سپتامبر) آلکساندر لوتس، مسئول و کارشناس خلع سلاح گرین پیس به خبرگزاری آلمان (dpa) گفت: «این شرم‌آور است که حتی باید درباره موضوع ادامه تحریم تسلیحاتی عربستان سعودی بحث و گفت‌وگو کرد.»

او افزود: «این موضوع باید بدیهی باشد که به کشوری مانند عربستان سعودی که در حال هدایت جنگ وحشیانه‌ای است و قوانین بشردوستانه و حقوق بین‌الملل را به طور مستمر نقض می‌کند، هیچ‌گونه سلاحی از سوی آلمان صادر نشود.»

لوتس همچنین گفت که پتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان، باید به وضوح در این باره صحبت کند که "تحریم تسلیحاتی عربستان سعودی باید ادامه یابد و این تحریم درباره همه کشورهای درگیر در جنگ یمن نیز باید اعمال شود".

ممنوعیت صدور تجهیزات نظامی از سوی آلمان به عربستان سعودی در پایان سپتامبر سال جاری میلادی (تا حدود سه هفته دیگر) پایان می‌یابد.

"گرین پیس" طومار امضاهای جمع‌آوری شده مردم مبنی بر درخواست ادامه تحریم تسلیحاتی عربستان سعودی را روز دوشنبه به وزیر اقتصاد آلمان ارائه خواهد داد.

این سازمان مدافع محیط زیست می‌خواهد تلاش‌های خود را در زمینه موضوع "پیشگیری از جنگ و درگیری‌ها و سیاست امنیتی در آلمان" افزایش دهد.

مقررات تحریم کامل تسلیحاتی و ممنوعیت صادرات سلاح به عربستان سعودی از نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی در آلمان به اجرا در آمد.

آلمان صدور جنگ‌افزار به عربستان سعودی را پس از قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد در کنسولگری این کشور در استانبول متوقف کرد.

عربستان سعودی و ائتلافی نظامی که به طور عمده متشکل از کشورهای دیگر عربی است از سال ۲۰۱۵ در یمن برای دفاع از دولت این کشور در مقابل شورشیان شیعه حوثی و متحد آن‌ها جمهوری اسلامی ایران در جنگ شرکت دارند.

درگیری‌های داخلی در یمن تا کنون بیش از ده هزار قربانی گرفته است. بحران یمن به آوارگی حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر منجر شده که بسیاری از آنها را خطر مرگ از گرسنگی و کمبود دارو تهدید می‌کند. جنگ یمن در این میان به گفته سازمان ملل متحد به یکی از "بزرگ‌ترین فجایع انسانی قرن" تبدیل شده است.

Infographic Germa arms export to Saui Arabia EN 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.