مجلس نمایندگان بریتانیا انتخابات زودهنگام را رد کرد
مجلس نمایندگان بریتانیا امروز بار دیگر به درخواست بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور برای برگزاری انتخابات زودهنگام رای منفی داد.

همزمان با شروع تعلیق پنج هفته‌ای کارمجلس عوام بریتانیا، نمایندگان این مجلس بار دیگر با درخواست بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا برای برگزاری انتخابات زودهنگام مخالفت کردند.

مخالفت امروز نمایندگان مجلس بریتانیا چهارمین شکست بوریس جانسون در رای‌گیری‌های پارلمان بریتانیا ظرف یک هفته گذشته است.

پس از رای گیری امروز در مورد برگزاری انتخابات زودهنگام در بریتانیا، پارلمان این کشور به درخواست بوریس جانسون تا ۱۴ اکتبر به تعلق در آمد.

بر اساس برنامه ریزی بوریس جانسون، دو هفته پیش از پایان تعلق پارلمان بریتانیا این کشور از اتحادیه اروپا خارج می‌شود. اما نمایندگان مجلس بریتانیا گفته اند که خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا را مسدود می کنند.

اتحادیه اروپا تا ۳۰ اکتبر به بریتانیا فرصت داده تا تصمیم نهایی خود در رابطه با خروج از اتحادیه اروپا نهایی سازد.

مخالفان خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا، خواستار برگزاری انتخابات پس از مهلت تعیین شده برای برکسیت هستند.

قانونی که امروز به امضای ملکه انگلیس رسید، نخست وزیر این کشور را موظف می کند که در صورت عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا، درخواست تعویق برکسیت را به مجلس این کشور ارائه کند.

اگر دولت بریتانیا نتواند تا ۱۹ اکتبر با اتحادیه اروپا بر سر برکسیت به توافق دست یابد، مهلت خروج این کشور از اتحادیه اروپا تا ۳۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ تمدید خواهد شد.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.