تشدید تحریم «آشپز پوتین» به دلیل تلاش برای دخالت در انتخابات آمریکا
یوگنی پریگوژین که در رسانه‌های روسیه به «آشپز پوتین» شهرت پیدا کرده، متهم به دخالت در انتخابات‌ آمریکاست.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که تحریم یکی از نزدیکان ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، را تشدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت آمریکا یوگنی پریگوژین، مدیر «آژانس تحقیقات اینترنتی» را متهم کرده که برای دخالت در انتخابات میان‌دوره‌ای سال ۲۰۱۸ در آمریکا تلاش کرده است.

یوگنی پریگوژین به خاطر مالکیت شرکتی که ضیافت‌های رسمی برای ولادیمیر پوتين و سایر مقامات ارشد روسیه برگزار می‌کند، در رسانه‌های روسیه به «آشپز پوتین» شهرت پیدا کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا علاوه بر آقای پریگوژین، شش کارمند «آژانس تحقیقات اینترنتی» را نیز تحریم کرده است.

آقای پریگوژین قبلا به دلیل دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا تحریم شده بود.

پیشتر در گزارش رابرت مالر، بازرس ویژه وزارت دادگستری آمریکا درباره پرونده دخالت‌‌های روسیه در انتخابات آمریکا علیه یوگنی پریگوژین اعلام جرم شد.

بر اساس این گزارش، آقای پریگوژین از طریق «آژانس تحقیقات اینترنتی» و با ارسال انبوه پیام‌های اینترنتی تلاش کرده بود که به پیروزی دونالد ترامپ کمک کند.

او همچنین متهم شده بود که از طریق یک شرکت مدیریت و مشاوره به نام کنکورد فعالیت‌های تبلیغاتی به نفع دونالد ترامپ را هدایت کرده است. وکیل شرکت کنکورد ارتکاب هرگونه جرمی را تکذیب کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه جدیدش گفته است که به دلیل تلاش برای دخالت در انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۱۸، تحریم‌های جدیدی علیه اموال آقای پریگوژین، از جمله قایق تفریحی و چندین هواپیمای جت خصوصی او وضع کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا افزود با وجود اقدامات یوگنی پریگوژین هیچ نشانه‌ای از موفقیت او در ضربه زدن به ساختارهای انتخاباتی با هدف جلوگیری از رای دادن مردم و یا تاثیر گذاری بر نتایج آرا وجود ندارد.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.