پاکستان: تظاهرات گسترده در اسلام‌آباد؛ معترضان خواستار استعفای دولت هستند
هزاران تن از معترضان به سیاست‌های دولت پاکستان، روز پنج‌شنبه نهم آبان، در اسلام‌آباد، پایتخت این کشور، تظاهرات گسترده برگزار کردند. راهپیمایی اعتراضی از شهر لاهور آغاز شده بود و به تجمع گسترده در اسلام‌آباد انجامید.

معترضان خواستار استعفای دولت عمران خان هستند. این اعتراضات از سوی فضل‌الرحمان، رهبر حزب جمعیت علمای اسلام، یکی از بزرگترین احزاب پاکستانی سازماندهی شده است.

فضل‌الرحمان، رهبر حزب جمعیت علمای اسلام، رقیب جدی عمران خان است. این مقام مذهبی، می‌گوید: عمران خان در یک انتخابات دستکاری شده به قدرت رسیده است.

رهبر حزب جمعیت علمای اسلام گفته است: این راهپیمایی برای "آزادی" است و تا زمانی که خواسته ما محقق نشود، متوقف نخواهد شد.

فضل‌الرحمان، ضمن درخواست استعفای عمران خان، رقیب دیرینه خود در سیاست، خواستار برگزاری انتخابات دیگری در فضای آزاد شده است.

همزمان با اعتراضات، روز پنج‌شنبه نهم آبان، تدابیر امنیتی در شهر اسلام‌اباد برقرار شده و مدارس و تعدادی از فروشگاه‌ها هم تعطیل شدند.

اعتراضات اخیر در پاکستان، نخستین اعتراضات گسترده علیه دولت عمران خان، از زمان به قدرت رسیدن او در تابستان سال گذشته (۲۰۱۸) است.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.