دادگاهی در آمریکا خانواده ترامپ را دو میلیون دلار جریمه کرد

دادگاهی در آمریکا خانواده دونالد ترامپ را به پرداخت دو میلیون دلار جریمه به خاطر استفاده غیرقانونی از منابع مالی یک بنگاه خیریه متعلق به این خانواده در جریان مبارزه انتخاباتی سال ۲۰۱۶ محکوم کرد.

دادستانی نیویورک پارسال پرونده‌ای علیه بنیاد خیریه «دونالد ترامپ»، همچنین سه فرزند رئیس‌جمهوری آمریکا در رابطه با سوء استفاده از منابع مالی این بنیاد در مبارزات انتخاباتی باز کرده بود.

همچنین ترامپ متهم است از منابع بنیاد خیریه برای مصارف شخصی و تجاری خود، از جمله هزینه یک نقاشی پرتره خود به ارزش ده هزار دلار استفاده کرده است.

روزنامه گاردین از قول دادستانی نیویورک گزارش داد که ترامپ به رغم انکارهای اولیه، نهایتا اتهام استفاده «نادرست و شخصی» از منابع این بنیاد را پذیرفته است.

وکلای ترامپ پارسال با دادستانی توافق کرده‌اند که با پرداخت جریمه، پرونده موسسه خیریه ترامپ بسته شود.

دادستانی نیویورک درخواست جریمه ۲.۸ میلیون دلاری کرده بود، اما قاضی دادگاه روز روز پنج‌شنبه مبلغ جریمه را به دو میلیون دلار کاهش داد.

دونالد ترامپ پیش از این گفته بود که این پرونده ساخته و پرداخته دموکرات‌های نیویورک است.

آذرماه پارسال با اعلام دادگاه ایالتی نیویورک که ترامپ را به سوءاستفاده از بنیاد خیریه خود در جریان انتخابات متهم کرده بود، این بنیاد موافقت کرد که تحت نظارت دادگاه منحل شود.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.