افزایش غیرمترقبه میزان صادارت آلمان
میزان صادارت آلمان که در ماه‌های گذشته دچار رکود شده بود، در ماه سپتامبر سال جاری شاهد افزایشی دور از انتظار بوده است. حجم صادارت آلمان در ماه یاد‌شده بر بیش از ۱۱۴ میلیارد یورو بالغ می‌شده است.

درگیری‌های تجاری، رکود اقتصادی و همچنین ابهامات متعدد در ارتباط با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا سبب شده بود که میزان صادارت آلمان در ماه‌های گذشته دستخوش رکود گردد. آخرین آمار منتشر شده در این رابطه اما حاکی از سیری صعودی است.

اداره کل آمار آلمان روز جمعه ۱۷ آبان (۸ نوامبر) اعلام کرد که میزان صادارت آلمان در ماه سپتامبر سال جاری در مقایسه با ماه پیش از آن به میزان ۵ / ۱ درصد افزایش داشته است.

کارشناسان پیشینی می‌کردند که میزان صادارت آلمان در ماه سپتامبر حداکثر ۴ / ۰ درصد افزایش یابد. صادارت آلمان در دو سال گذشته شاهد این چنین رشد زیادی بنوده است.

میزان صادرات آلمان در ماه سپتامبر سال جاری میلادی در مقیاسه با ماه مشابه در سال ۲۰۱۸ میلادی حتی ۶ / ۴ درصد افزایش داشته و بر بیش از ۱۱۴ میلیارد یورو بالغ می‌شده است.

افزایش میزان صادارت آلمان بیش از همه مدیون افزایش میزان معاملات این کشور با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که در مقایسه با ماه سپتامبر سال گذشته ۶ / ۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

افزایش میزان صادرات آلمان به کشورهای دیگر جهان در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ افزایشی ۲ / ۳ درصدی در مقایسه با سپتامبر سال گذشته میلادی نشان می‌دهد.

در گزارش اداره کل آمار آلمان همچنین به میزان صادارت آلمان از آغاز سال جاری میلادی تا پایان ماه سپتامبر نیز اشاره شده است.

حجم صادرات آلمان در مدت زمان یاد‌شده بر بیش از ۹۹۷ میلیارد یورو بالغ می‌شده است. این مبلغ در مقایسه با حجم صادرات در برهه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۸ میلادی ۹ / ۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

اتاق صنایع و بازرگانی آلمان پیش‌بینی کرده است که میزان صادرات آلمان در کل سال جاری میلادی تنها افزایشی ۳ / ۰ درصدی خواهد داشت.

پیش‌بینی‌های کارشناسان حاکی از آن است که حجم صادرات آلمان در سال ۲۰۱۰ حتی به میزان نیم درصد کاهش خواهد یافت. این در حالی است که میانگین افزایش میزان صادارت آلمان در دورانی که رونق اقتصادی حاکم بوده، بر ۵ / ۵ درصد بالغ می‌شده است.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.