حضور امانوئل ماکرون و ابراهیم ابوبکر کیتا در مراسم گرامیداشت و ادای احترام به ۱۳ سرباز فرانسوی کشته شده در کشور مالی
مراسم گرامیداشت و ادای احترام به ۱۳ سرباز فرانسوی کشته شده در کشور آفریقایی مالی امروز در پاریس با حضور امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه و ابراهیم ابوبکر کیتا همتای مالیایی وی آغاز شد.

مراسم ادای احترام به نظامیان کشته شده در کشور مالی بعداز ظهر امروز در میدان تشریفات «انوالید» در مرکز پاریس آغاز به ریاست امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه و همتای مالیائی او، ابراهیم ابوبکر کیتا آغازگردید. این ١٣ نظامی فرانسوی در برخورد دو هلیکوپتر ارتش این کشور در حین عملیات ضد تروریستی روز دوشنبه ۲۵ نوامبر کشته شدند.

در مراسم ادای احترام به ۱۳ سرباز فرانسوی، علاوه بر روسای جمهوری فرانسه و مالی، خانوادۀ نظامیان کشته شده، فرانسوا هولاند و نیکلا سارکوزی، روسای جمهوری پیشین فرانسه، اعضای دولت، نمایندگان دو مجلس، شهرداران شهرهای زادگاه نظامیان کشته شده و شمار بسیاری از مقامات و نفرات نظامی، ژاندارم‌ها و نیز شهروند فرانسوی حضور دارند.

اجساد ۱۳سرباز فرانسوی کشته شده دیروز یکشنبه به فرانسه بازگردانده شد. کشته شدن این سربازان سنگین‌ترین تلفات نیروی نظامی فرانسه پس از سال ۱۹۸۳ است. پیش از این در سال ۱۹۸۳، ۵۸ تن از نفرات نیروی نظامی فرانسه در لبنان کشته شده بودند.

حضور رئیس جمهوری مالی در این مراسم دارای ارزش نمادین خوانده شده زیرا وی با شرکت در این مراسم، قدردانی خود از ایثار سربازان فرانسوی در مالی را نشان می‌دهد.

کشته شدن سربازان فرانسوی همچنین پرسش‌های را در مورد حضور نظامی فرانسه در این کشور مطرح می‌کند. هرچند خصومت علیه حضور نظامی فرانسه در مالی افزایش یافته اما ابراهیم ابوبکر کیتا از مردم خود می‌خواهد تا به کمک‌های فرانسه دست رد نزنند.

فرانسه از هفت سال پیش تا کنون در مالی حضور نظامی دارد و در پی حادثه اخیر، دولت فرانسه می‌خواهد استراتژی خود را تغییر دهد. امانوئل ماکرون روز پنجشنبه ۲۸ نوامبر اعلام کرد که می‌خواهد حمایت متحدان اروپایی خود را برای مبارزه با جهاد گرایی در این منطقه به دست آورد.

 

 

 

 

 ار اف ای فارسی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.