اصابت راکت به پایگاه آمریکایی‌ها در شمال عراق
منابع امنیتی و نظامی عراق و آمریکا خبر داده‌اند که یک راکت کاتیوشا به پایگاه کی-۱، محل استقرار نیروهای آمریکایی در کرکوک در اقلیم کردستان عراق در شمال این کشور اصابت کرده است.

ارتش عراق در بیانیه‌ای اعلام کرده است که این حمله تلفاتی نداشته است. مشخص نیست چه گروهی مسئول این حمله بوده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در این حمله راکت کاتیوشا به فضایی باز در محوطه پایگاه کی-۱ اصابت کرده است.

بنا بر گزارش‌ها بعد از این حمله جنگنده‌های آمریکایی بر فراز این پایگاه به پرواز در آمدند.

حمله پنج‌شنبه شب تازه‌ترین مورد از حملات علیه مواضع آمریکایی‌ها در عراق است که چند ماه پیش آغاز شد.

پایگاه کی - همان پایگاهی است که در آخرین روزهای سال ۲۰۱۹ هدف حمله راکتی قرار گرفت و یک پیمانکار آمریکایی در آن کشته شد. این حادثه باعث بالا گرفتن تنش میان ایران و آمریکا شد.

آمریکا بعد از حمله به کی-۱ نیروهای شبه نظامی کتائب حزب‌الله عراق وابسته به ایران را مسئول دانست و به تلافی مواضع این گروه را هدف قرار داد. در آن حملات ۲۵ نفرکشته شدند.

چند روز بعد آمریکا در حمله‌ای غیرمنتظره قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران را در عراق هدف قرار داد و کشت.

ایران به تلافی این حمله در اقدامی بی‌سابقه یک پایگاه محل استقرار آمریکایی‌ها در عراق را موشک‌باران کرد. در این حملات کسی کشته نشد اما پنتاگون بعد از مدتی از آسیب مغزی ده‌ها سرباز آمریکایی خبر داد.

در روز حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد عراق یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین در نزدیکی فرودگاه بین‌لمللی تهران سقوط کرد و ۱۷۶ سرنشین آن کشته شدند. بعدا معلوم شد این هواپیما با پدافند موشکی سپاه پاسداران ساقط شده است. فرماندهان سپاه گفتند که فضای پرتنش آن روز و انتظار حمله آمریکا باعث بروز "خطای انسانی" و هدف قرار دادن هواپیما شد.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.