کرونا؛ دولت آلمان در فکر کمک مالی به مستأجران و صاحبان فرزند
بحران کرونا دشواری‌های مالی به همراه آورده و ممکن است برخی دیگر از پس اجاره یا تأمین نیازهای مالی فرزندانشان برنیایند. دولت آلمان در صدد کمک‌هایی، از جمله ممنوعیت اخراج مستأجران در صورت عدم پرداخت اجاره است.

آلمان سرگرم بررسی امکاناتی برای کمک به مستأجرانی است که به دلیل شایع شدن ابتلا به ویروس کرونا و تعطیلی‌ها در مضیقه مالی قرار گرفته‌اند.

به گزارش "تاگس شاو"، سخنگوی وزارت دادگستری آلمان به روزنامه‌های گروه رسانه‌ای فونکه گفت، این کمک تنها شامل مستأجران واحدهای مسکونی نمی‌شود و اجاره‌کنندگان واحدهای تجاری را نیز در بر می‌گیرد.

یوهانس فشنر، سخنگوی سیاست قضایی حزب "سوسیال دموکرات" آلمان می‌گوید، دولت در فکر ممنوع کردن اخراج مستأجران در صورت عدم پرداخت اجاره‌ها در بحران کروناست.

به گفته او، مالکان هیچ ضرری نخواهند دید، چرا که اجاره‌ها بعدا باید پرداخت شوند. فشنر ادامه داد، کسانی که به دلیل بحران کرونا قادر به پرداخت اجاره خود نیستند نباید ترس از دست دادن خانه خود را داشته باشند.

در آلمان مالکان به لحاظ قانونی حق دارند، در صورتی که اجاره‌بها دو ماه متوالی پرداخت نشود مستأجر خود را بیرون کنند.

سخنگوی فراکسیون حزب دموکرات‌های آزاد نیز در همین زمینه از پیشنهاد دیگری خبر داده است. به این ترتیب که ضرردیدگان اقتصادی بتوانند با ارائه مدارک لازم تقاضای کمک‌مسکن ویژه کرده و از آن برخوردار شوند. سقف این کمک‌مسکن ویژه بستگی به میزان ضرر مالی متقاضی و اجاره خانه خواهد داشت.

کمک مالی به خانواده‌ها

فرانسیسکا گیفی، وزیر خانواده آلمان در گفت‌وگو با روزنامه "نویه اوسنابروکر" به خانواده‌هایی که در بحران کرونا با مشکلات درآمد مواجه شده‌اند وعده کمک داده است.

گیفی می‌گوید: «ما می‌خواهیم دریافت کمک‌هزینه برای بچه‌ها را برای خانواده‌های کم‌درآمد تسهیل کنیم.»

در حال حاضر دو میلیون کودک در آلمان می‌توانند از این کمک بهره بگیرند که می‌تواند حداکثر ۱۸۵ یورو اضافی برای هر بچه در ماه باشد.

وزیر خانواده آلمان گفت، دولت در صدد است هر چه سریع‌تر امکان این کمک را فراهم کند و روز دوشنبه تغییرات قانونی لازم برای این کار در کابینه بررسی خواهد شد. گیفی از ایالت‌های آلمان خواست، برای والدینی که مجبور به رفتن به سر کار هستند کمک‌هایی اضطراری برای مراقبت از فرزندانشان فراهم کنند.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.