اورتگاس: شرکت‌های ایرانی بدون ممانعت کیت تشخیص کرونا وارد کرده‌اند

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است شرکت‌های ایرانی از ماه ژانویه امسال بدون موانع تحریمی قادر به وارد کردن کیت‌های تشخیص بیماری بوده‌اند.

او در توئیتی که روز سه‌شنبه ۵ فروردین منتشر کرده، این موضوع را با استناد به اسناد این شرکت‌ها مطرح کرده و تاکید کرده است که «تحریم‌های ایالات متحده واردات مواد غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی یا کالاهای بشردوستانه دیگر را هدف قرار نمی‌دهد».

خانم اورتگاس جزئیات بیشتری درباره این اسناد و شرکت‌های واردکننده کیت تشخیص کرونا ارائه نداده است.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز روز ۴ فروردین در بیانیه‌ای که در واکنش به اتهامات رهبر جمهوری اسلامی علیه آمریکا صادر کرد، با اشاره به این موضوع نوشت: «آمریکا بیش از یکصد میلیون دلار کمک‌های پزشکی را به کشورهای خارجی از جمله مردم ایران پیشنهاد کرده» ولی «خامنه‌ای دست رد به این کمک زده است چرا که بی‌وقفه در حال کار روی تئوری‌های توطئه است و اولویت را به ایدئولوژی می‌دهد تا مردم ایران».

علیرضا رئيسی، معاون وزیر بهداشت ایران روز دوم فروردین با اشاره به دولت آمریکا به خبرگزاری فارس گفت: «ما را تحریم کرده‌اند و دسترسی ما را به کیت و تجهیزات آزمایشگاهی با اخلال مواجه کرده‌اند».

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.