نصرالله: کسانی که با هواپیماها و کشتی ها به فلسطین آمدند باید برگردند
دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی به مناسبت روز جهانی قدس گفت :‌ ما نمی گوییم کسی را به دریا بیاندازند بلکه می‌گوییم کسانی که با هواپیماها و کشتی ها به فلسطین آمدند باید به کشورهایی که از آن آمدند برگردند.

سید حسن نصرالله افزود:‌ فلسطین برای فلسطینی‌هاست و اسرائیل رژیم غاصب نامشروع اشغالگر است و باید محو شود و ماندن آن هیچ مشروعیتی ندارد.

وی رژیم صهیونیستی را جرثومه فساد و غده سرطانی و رژیمی نامشروع، غاصب و اشغالگر توصیف کرد و گفت: بقای چنین رژیمی فاقد هرگونه مشروعیت است و کسانی که به فلسطین اشغالی آمده اند، باید به کشورهایشان باز گردند.

دبیر کل حزب الله افزود: فلسطین از بحر تا نهر ملک و سرزمین فلسطین است و این حق فلسطینی هاست که به کشورشان باز گردند.

نصرالله مقاومت را تنها راه حل برای رهایی فلسطین از اشغال صهیونیست ها دانست و تاکید کرد که هر راه دیگری جز این، از دست دادن فرصت است.

دبیرکل حزب الله با تاکید بر ثابت بودن موضع محور مقاومت در این باره گفت: مواضع ما در قبال مساله فلسطین، قدس، مقدسات، رژیم اشغالگر صهیونیستی، موضعی اعتقادی، قانونی، انسانی و اخلاقی است.

وی افزود: کسانی که فکر می کنند می توان از طریق جنگ یا تحریم و یا گرسنگی دادن، چنین موضعی را تغییر داد اشتباه می کنند و باید دیدگاه خود را تغییر دهند.

وی بازگشت به سرزمین اباء و اجدادی را حق مشروع و قانونی فلسطینیان دانست و گفت: حق بازگشت فلسطینی ها با گذر زمان تغییر نخواهد کرد و آنچه غصب شده است، ملک مشروع نخواهد شد، حتی اگر همه جهانیان نیز آن را به رسمیت بشناسند و هیچ عرب، مسلمان و یا مسیحی حق ندارد بخشی از فلسطین یا قدس را به صهیونیست ها ببخشد و این مقدسات و این سرزمین، ملک ملت فلسطین است.

وی با بیان اینکه مقاومت تنها راه برای آزادی فلسطین است، گفت که مسئولیت بازپس گیری سرزمین فلسطین و مقدسات و حقوق آن در وهله نخست بر عهده ملت فلسطین و در وهله بعد بر عهده امت اسلامی است.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه مقاومت تنها راه آزادی سازی سرزمین فلسطین و بازگرداندن حقوق و مقدسات به شمار می رود در عین حال گفت: جنگ و درگیری برای آزادسازی فلسطین ممکن است سال‌ها به طول بیانجامد، اما فرسایشی بودن جنگ نباید باعث یاس و ناامیدی مردم شود.

وی گفت: ملت فلسطین در حال مقاومت و مبارزه است و شکل ظاهری به گونه ای است که با ارتش و دولت رژیم صهیونیستی مبارزه می کند اما در اصل جنگ واقعی، جنگ با آمریکاست.

نصرالله گفت که در لبنان آمریکا اجازه محکوم کردن هیچ جنایتی علیه اسرائیل را نمی دهد و آمریکا از روابط بین المللی خود به نفع اسرائیل استفاده می کند.

 

 

 

 

 

ایرنا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.