ترامپ مایل است انتخابات نوامبر را به تعویق بیاندازد

رئیس جمهور ایالات متحده این پرسش را مطرح کرده است که آیا بهتر نیست انتخابات ریاست جمهوری آینده به تعویق بیافتد؟ او معتقد است که انتخابات پستی راه را برای تقلب و دخالت کشورهای دیگر در انتخابات باز می‌کند.

روز پنجشنبه، نهم مرداد (۳۰ ژوئیه) دونالد ترامپ آشکارا در مورد تعویق انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر سخن گفت.

او در پیامی توئیتری هشدار داد، به دلیل افزایش آمار افرادی که به دلیل بحران کرونا از طریق پست در انتخابات شرکت می‌کنند، این خطر وجود دارد که انتخابات آینده به "ناقص‌ترین و تقلب‌آمیزترین" انتخابات تاریخ آمریکا تبدیل شود.

ترامپ تاکید کرده است که این اتفاق، "شرمساری بزرگی برای ایالات متحده خواهد بود".

او در ادامه پرسیده است، آیا بهتر نیست که انتخابات ریاست جمهوری آینده به تعویق بیافتد "تا مردم بتوانند به‌درستی و با اطمینان رای دهند؟"

چندی پیش ایالت‌های اورگان، کلرادو، کالیفرنیا، واشنگتن، هاوایی و یوتا آمادگی خود را برای انتخابات پستی در ماه نوامبر اعلام کردند.

موانع قانونی

به تعویق انداختن انتخابات ریاست جمهوری روز سوم نوامبر سال جاری با موانع قانونی مواجه خواهد شد، زیرا تاریخ انتخابات را قانون‌گذاران تعیین کرده‌اند.

تعویض تاریخ انتخابات فقط در حیطه اختیارات کنگره آمریکاست. از آنجا که دموکرات‌های مخالف ترامپ در مجلس نمایندگان اکثریت دارند، چنین اقدامی بعید به‌نظر می‌رسد.

ترامپ در توییت دیگری اظهار داشت: «دموکرا‌ت‌ها همیشه در مورد تأثیر از خارج بر انتخابات (آمریکا) صحبت می‌کنند، با وجود آن که می‌دانند، رای‌گیری پستی راهی آسان برای مداخله سایر کشورها در رقابت (انتخاباتی) است.»

دموکرات‌ها اصرار دارند، بودجه بیشتری برای انتخابات پستی تعیین کنند تا رای‌دهندگان بتوانند با اطمینان خاطر از حق رای خود استفاده کنند.

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی‌ها جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات سوم نوامبر، از رئیس جمهور پیشی‌گرفته است.

ترامپ در ماه‌های اخیر همواره از انتخابات پستی انتقاد کرده است، در حالی که کارشناسان ریسک این گونه انتخابات را "بسیار کم" ارزیابی می‌کنند.

البته دونالد ترامپ تاکنون هیچ مدارک یا شواهدی برای این ادعای خود ارائه نکرده است.

برخی از منتقدان بر این نظرند که ​​او تلاش می‌کند از این طریق امکانی برای نپذیرفتن شکست احتمالی خود در انتخابات فراهم کند.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.