هیات افغانستان به رهبری عبدالله عبدالله برای مذاکرات صلح عازم دوحه شد
شورای عالی مصالحه در افغانستان اعلام کرده که عبدالله عبدالله و هیات عالی‌رتبهٔ همراه او صبح امروز کابل را به مقصد دوحه، پایتخت قطر ترک کردند.

در خبرنامه شورای عالی مصالحه آمده که آقای عبدالله فردا شنبه ۲۲ سنبله/شهریور ۱۳۹۹در مراسم افتتاحیه مذاکرات صلح بین‌الافغانی به نمایندگی از جمهوری اسلامی افغانستان سخنرانی می‌کند.

این خبرنامه اضافه کرده که آقای عبدالله همچنین در حاشیۀ سفر به دوحه با مقام‌های قطری و تعدادی از مهمانان ویژۀ مراسم آغاز مذاکرات تاریخی صلح میان هیأت جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان دیدار می‌کند.

.

قرار است فردا مراسم افتتاحیه مذاکرات صلح میان حکومت افغانستان و طالبان در دوحه قطر برگزار شود.

در مراسم فردا، مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا و مقام‌های دولت قطر نیز شرکت می‌کنند.

وزارت دولت در امور صلح افغانستان در یک اعلامیه مطبوعاتی گفته که هیات ۲۱ نفری جمهوری اسلامی افغانستان در حالی وارد مذاکرات می‌گردد که این وزارت از زمان تشکیل این هیات، حمایت‌های فنی، تدارکاتی و‌ تسهیلات لازم را برای اعضای آن فراهم نموده و "اکنون به توفیق الهی در آمادگی کامل، نخستین دور مذاکرات با گروه طالبان را آغاز می‌کند."

.
مقام‌های دولت افغانستان عازم دوحه

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شب گذشته در کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید گفت که این مذاکرات، نتیجه ماه‌ها و سال‌ها تلاش‌ جدی دیپلماتیک دولت اوست.

.
هیات مذاکره کننده صلح افغانستان

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.