پزشک ترامپ می‌گوید که او 'آماده انجام فعالیت‎‌های عمومی است'
پزشک دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفته که او دوره درمانی خود برای ابتلا به کووید۱۹ را کامل کرده و می‌تواند از فردا فعالیت‌های عمومی خود را از سربگیرد.

دکتر شان کانلی گفته که رئیس جمهوری "بسیار خوب" به دارو واکنش نشان داده و وضعیتش "پایدار مانده است".

آقای ترامپ گفته که احتمالا امروز تست کرونای دیگری خواهد داد و امیدوار است که بتواند در گردهمایی انتخاباتی در دو روز آینده شرکت کند.

روز گذشته آقای ترامپ گفت که در مناظره مجازی با جو بایدن، رقیبش از حزب دموکرات شرکت نمی‌کند.

سازمان دهندگان برگزاری مناظرات انتخاباتی روز گذشته اعلام کردند که به دلیل ابتلای آقای ترامپ به ویروس کرونا، مناظره بعدی بین دو نامزد ریاست جمهوری به صورت مجازی برگزارمی‌شود.

اما آقای ترامپ دقایقی بعد اعلام کرد که "وقتش را برای شرکت در یک مناظره مجازی تلف نخواهد کرد".

این حرف او باعث ایجاد اختلافاتی در مورد چگونگی و زمان برگزاری مناظره‌های بعدی شده است.

در همین حال، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان و از چهره‌های قدرتمند حزب دموکرات گفته که سوالاتی جدی در مورد سلامتی آقای ترامپ هنوز بی پاسخ مانده است.

او گفته که قصد دارد امروز (جمعه ۹ اکتبر) قانونی را معرفی کند که براساس آن کمیسیونی تشکیل شود که سلامت رئیس جمهور را برای کار کردن ارزیابی خواهد کرد.

در بیانیه‌ای که در این مورد منتشر شده، آمده است این کمیسیون براساس متمم ۲۵ ایجاد خواهد شد که در آن گفته شده چگونه یک رئیس جمهور در صورت عدم توانایی در انجام وظایفش از قدرت سلب می‌شود.

آقای ترامپ در توییتر در واکنش به این بیانیه، خانم پلوسی را "دیوانه" خوانده است.

اولین مناظره بین آقای ترامپ و رقیبش جو بایدن به توهین‌ها و ایجاد وقفه‌هایی در صحبت‌های دو طرف منجر شد. رسانه‌های آمریکا از کلماتی همانند "هرج و مرج" و "ناخوشایند" برای توصیف مناظره اول استفاده کردند.

قرار بود مناظره ۹۰ دقیقه‌ای دوم، پنج شنبه آینده ۱۵ اکتبر در شهر میامی ایالت فلوریدا با حضور شهروندان حاضر در سالن و مطرح کردن پرسش‌های آن‌ها برگزار شود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) کمتر از یک ماه دیگر برگزار می‌شود.

تازه ترین نظرسنجی‌ها حاکی است که در چند ایالت کلیدی که تکلیف پیروزی در انتخابات را مشخص می‌کنند، آقای بایدن اندکی از دونالد ترامپ جلوتر است.

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.