ناوشکن آمریکایی به کمک شناور ایرانی شتافت
یک ائتلاف بین المللی دریایی می‌گوید یک ناوشکن آمریکایی در دریای عرب به کمک یک شناور ایرانی که با مشکل مواجه شده بود، شتافته است.

ائتلاف نیروهای دریایی ترکیبی که بیش از ۳۰ کشور در آن عضویت دارند گفته است موتور این شناور ایرانی در دریا به مشکل برخورد و از ناوشکن چرچیل آمریکا درخواست کمک کرد.

خبرگزاری فرانسه می‌گوید وقتی ناوشکن آمریکایی نزدیک شناور ایرانی رسید، ملوانان به آنها گفتند باتری موتور کاملا خالی شده و آنها بدون آب و غذا مانده‌اند.

پس از تامین آب و غذا به ملوانان، آمریکایی‌ها دریافتند که باتری مورد نیاز شناور ایرانی را به همراه ندارند و به همین جهت از گارد ساحلی عمان درخواست کمک کردند که آنها کمک مورد نیاز را در اختیار شناور ایرانی گذاشتند.

شناورهای نیروی دریایی آمریکا در سال‌های اخیر بارها جان دریانوردان ایرانی را نجات داده است.

کنوانسیون بین المللی دریایی تصریح می‌کند صرف نظر از ملیت، به هر قایق گرفتاری باید کمک کرد.

ناوگان پنجم ایالات متحده، که حوزه ماموریت آن منطقه عمومی خلیج فارس و دریایی عمان است، در بحرین مستقر است و شناورهای این ناوگان به ماموریت‌های گشت‌زنی در منطقه مشغول هستند.

 

 

 

 

 

بی بی سی 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.