اداره خارجه اتحادیه اروپا ملزم به رعایت برابری جنسیتی در امور پرسنلی شد
طی حکمی از سوی دادگاه عالی اروپا، اداره امور خارجه اتحادیه اروپا ملزم به رعایت برابری جنسیتی در استخدام کارمندان و نیز تمدید قرارداد آنها شد. این حکم در پی شکایت یک کارمند زن صادر شد.

اداره امور خارجه اتحادیه اروپا باید برابری زنان و مردان را نیز در میان دیگر عوامل پرسنلی خود در نظر بگیرد. این تنها شامل مرحله استخدام و رقابت بین یک زن و مرد برای یک شغل نمی‌شود بلکه در تصمیم‌گیری درباره تمدید قرارداد یک عضو این نهاد نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

دادگاه عالی اروپا در لوکزامبورگ روز پنج‌شنبه ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) این رأی را صادر کرد.

این رأی به دلیل شکایت یک کارمند زن اداره خارجی اتحادیه اروپا صادر شد. این زن به مدت چهار سال رییس هیأت اروپایی در اتیوپی بوده است. با پایان قراردادش او تقاضا کرده بود تا این قرارداد یک سال دیگر تمدید شود چرا که پس از این یک سال او بازنشسته خواهد شد.

اداره امور خارجی اروپا اما این درخواست را رد کرد. زن کارمند سپس به دادگاه اروپا شکایت کرد. استدلال او برای این شکایت نیز این بود که اگر او بتواند به عنوان یک زن در مقام ریاست هیأت اروپایی باقی بماند، یک نمونه از اعمال «تبعیض مثبت» به نفع زنان خواهد بود.

دادگاه اروپا این شکایت را پذیرفت و اعلام کرد که اداره خارجی اتحادیه اروپا می‌بایست برابری جنسیتی را در نظر می‌گرفت.

اداره امور خارجه علیه این رأی به دادگاه عالی اروپا شکایت کرد. این شکایت اما به دلیل بی‌پایه بودن از سوی دادگاه عالی رد شد. در دلیل رد این شکایت آمده که توضیح اداره خارجی اتحادیه در این باره که برابری جنسیتی در تصمیم‌گیری برای یک مورد مشخص نباید در نظر گرفته شود، نادرست است.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.