حکم دستگیری قهرمان شنای المپیک و حمله‌کننده به کنگره آمریکا
طبق تحقیقات پلیس فدرال آمریکا FBI، کلت کلر قهرمان شنای المپیک ۲۰۰۴ در جمع مهاجمان به کنگره آمریکا در روز ۱۷ دی حضور داشته است. FBI در پی صدور حکم بازداشت این ورزشکار معتقد است که جرم کلر در این مورد ثابت شده است.

کلت کلر، ستاره پیشین شنای ایالات متحده آمریکا و برنده مدال طلای مسابقات شنای المپیک آتن در سال ۲۰۰۴ میلادی است. این ورزشکار که در ماده شنای آزاد ۸۰۰ متر چهار‌نفره، قهرمان المپیک شد در بازی‌های المپیک همچنین یک مدال نقره و دو نشان برنز دیگر را نیز از آن خود کرده و در فهرست افتخارآفرینان ورزش آمریکا ثبت شده است.

تحقیق‌کنندگان پلیس فدرال آمریکا FBI به این نتیجه رسیده‌اند که کلت کلر به عنوان یکی از افراد حمله‌کننده به ساختمان کنگره ایالات متحده در واشنگتن در روز ۱۷ دی، شناسایی شده است. این دسته از مهاجمان در پی حمایت از رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ و اعتراض به نتیجه انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایالات متحده، با خشونت وارد فضای داخل پارلمان آمریکا شده بودند. در پی این هجوم خشونت‌آمیز پنج شهروند جان خود را از دست دادند.

گفته می‌شود که کلت کلر ۳۸ ساله از هواداران دونالد ترامپ است و عقاید سیاسی خود را نیز در این زمینه در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است. حال با حکم بازداشت این ملی‌پوش پیشین شنای آمریکا، فرایند دادخواهی و کیفرخواست علیه وی فعال شده است.

FBI پیرامون سند ثابت‌کننده حضور کلت کلر در این شورش، به تصاویر ضبط شده ویدیو‌اشاره می‌کند که گویا در آن هویت کلت کلر شناسایی شده است. همچنین مجله ورزشی تخصصی رشته شنا "Swimming World" نیز کلت کلر را به عنوان طرفدار وفادار دونالد ترامپ معرفی کرده است.

گفتنی است که در پی انشار خبر حضور کلت کلر در هجوم به کنگره آمریکا، کانال‌های وی در شبکه های اجتماعی حذف شده‌اند و دیگر قابل دسترس نیستند. شایان ذکر است که حمله حامیان دونالد ترامپ به ساختمان کنگره ایالات متحده، با واکنش صریح ورزشکاران آمریکایی در این زمینه روبرو شد.

بسیاری از آنها "نابرابری آشکار" در نحوه برخورد با مهاجمان در این شورش را محکوم کردند. داک ریورز، مربی تیم بسکتبال فیلادلفیا در لیگ سراسری بسکتبال آمریکا NBA گفت: «در تابستان در چارچوب تظاهرات جنبش "زندگی سیاه پوستان مهم است" ساختما‌ن‌های دولتی در واشنگتن به صورت شدید مورد حفاظت و جلوگیری از نزدیک‌شدن تظاهرکنندگان قرار گرفتند. اما این‌بار در حمله خشونت‌آمیز هواداران ترامپ، نه از کمک ارتش خبری بود و نه حفاظت گارد ملی. این نمایان‌گر حمایت غیرمستقیم از شیوه عملکرد طرفداران ترامپ بود.»

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.