واکنش ماکرون به قتل یک پلیس زن در حومه پاریس: در مبارزه با تروریسم اسلامی تسلیم نخواهیم شد
یک پلیس زن روز جمعه ۲۳ آوریل/سوم اردیبهشت در شهر رامبوئییه در حومه پاریس از سوی یک مرد با چاقو مورد حمله قرار گرفت و جان خود را از دست داد. امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه در نخستین واکنش اعلام کرد که این کشور در مبارزه با تروریسم اسلامی تسلیم نخواهد شد.

ساعاتی پس از قتل یک زن پلیس در شهر‌ رامبوئییه در حومه پاریس، مقامات فرانسه در نخستین واکنش این حادثه را یک عمل تروریستی خواندند.

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه شامگاه جمعه ۲۳ آوریل/سوم اردیبهشت در یک پیام توییتری با اشاره به کشته شدن این پلیس اعلام کرد که فرانسه در مبارزه با تروریسم اسلامی تسلیم نخواهد شد.

در توییت رئیس‌جمهوری فرانسه آمده است: «استفانی یک افسر پلیس بود. او در اداره پلیس رامبوئییه، جایی که پیش از این از تروریسم آسیب دیده بود، کشته شد. ملت در کنار خانواده و همکاران وی و مجریان قانون ایستاده است. در مبارزه با تروریسم اسلامی تسلیم نخواهیم شد».

ژان کاستکس، نخست‌وزیر فرانسه روز جمعه به شهر رامبوئییه رفت و در محل جنایت حضور یافت. وی ضمن همدردی با خانوده قربانی گفت که فرانسه یکی از قهرمانان هر روز کشور را طی «یک اقدام وحشیانه و بزدلانه» از دست داد.

ژان کاستکس همچنین با انتشار یک پیام توییتری خطاب به نیروهای پلیس فرانسه آن‌ها را قهرمان خواند و نوشت که مردم این کشور مدیون فداکاری‌های این نیروها هستند.

یک پلیس زن ۴۸ ساله بعد از ظهر روز جمعه در مقابل اداره پلیس شهر رامبوئییه در جنوب غرب پاریس، از سوی یک مرد با چاقو مورد حمله قرار گرفت. وی و در اثر شدت جراحات که به ناحیه گردنش وارد شده بود، جان باخت.

پلیس فرانسه ضارب را یک مرد ۳۶ ساله اعلام کرد. بنابر اظهارات مقامات پلیس، فرد مهاجم اصالتی تونسی داشته و سال‌ها پیش از تونس به فرانسه آمده بوده است. وی که با گلوله پلیس مجروح شده بود، ساعاتی پس از این حادثه در بیمارستان جان باخت.

نیروهای پلیس در نزدیکی محل حادثه رامبوئییه
نیروهای پلیس در نزدیکی محل حادثه رامبوئییه Bertrand GUAY AFP

مقامات امنیتی فرانسه گفته‌اند که بر اساس شواهدی که تاکنون جمع آوری شده است، فرد مهاجم هیچ گونه پرونده و سوء سابقه‌ای ندارد.

دادستان مبارزه با تروریسم فرانسه تحقیقات درباره احتمال انگیزه تروریستی حمله بعد از ظهر روز جمعه در نزدیکی داره پلیس شهر رامبوئییه را آغاز کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

ار اف ای فارسی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.