پاپ دو کودک شبانزاده را قدیس خواند
روایت می‌شود که صد سال پیش حضرت مریم در پرتغال بر سه کودک روستایی ظاهر شده است. پاپ که روز شنبه از فاطیما دیدار می‌کند، یک پسر و دختر از سه کودک را قدیس شناخت. آنها آخرین قدیسان مذهب کاتولیک محسوب می‌شوند.
می‌گویند که این ماجرا درست ۱۰۰ سال پیش روی داده است: در غاری در نزدیکی روستای فاطیما حضرت مریم عذرا بر سه فرزند یک خانواده چوپان ظاهر شد. پاپ فرانسیس که اکنون از پرتغال دیدن می‌کند، یک خواهر و برادر به نام فرانسیسکو و خاسینتا را قدیس خواند.
بنا به روایت، حضرت مریم عذرا اولین بار در ۱۳ مه ۱۹۱۷ بر کودکان ظاهر شد و در شش ماه بعد نیز هر بار در سیزدهم ماه میلادی بر آنها ظاهر شده است.
این خواهر و برادر هردو در کودکی درگذشتند. کودک سوم که لوسیا نام داشت، در ۲۰۰۵ در ۹۷ سالگی درگذشت. او یادداشت‌هایی با مضمون دیدار باکره مقدس رسم کرده بود. این نبشته‌ها در دهه ۱۹۴۰ به دست واتیکان رسید و به عنوان "رازهای فاطیما" به تاریخ مسیحیت وارد شد.
کلیسای کاتولیک اهمیت زیادی برای "مشاهده مریم مقدس" قائل است و کسانی که به این "معجزه" برسند را "قدیس" می‌خواند. این کلیسا می‌گوید سه کودک در چند باری که مریم را دیدند، از زبان او حقایقی در باره آینده شنیدند که در "رازهای فاطیما" مدون است.

"دنیایی غرق معصیت"
پاپ در جریان نیایش برای ارواح کودکان "قدیس" اظهار داشت: حضرت مریم بشریت را از زندگی کفرآمیز برحذر داشته بود. یک چنین سرنوشتی، زندگی را برای ساکنان آن جهنم می‌سازد.
فرزندان نوجوان چوپان اهل فاطیما که اکنون قدیس خوانده می‌شوند، کم‌سالترین قدیسان کیش کاتولیک به شمار می‌روند. در آیین کاتولیک معمولا کسانی به مقام قدیسی می‌رسند که در راه تبلیغ پیام عیسی مسیح "شهید" شده باشند.
فاطیما از زیارتگاه‌های پراهمیت اسپانیا است که برای کاتولیک‌ها از اهمیتی بالا برخوردار است و هر سال میلیون‌ها "زائر مسیحی" از آن دیدن می‌کنند.
درباره روستای "فاطیما" و ارتباط احتمالی این نام با فاطمه، دختر پیامبر اسلام، بحث‌هایی رواج دارد که تا کنون سندیت علمی نیافته‌اند.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.