حمایت جدی امانوئل ماکرون از نامزدی پاریس برای میزبانی المپیک ۲۰۲۴
امانوئل ماکرون، رئیس جمهور جدید فرانسه، بامداد روز سه شنبه ۱۶ مه با اعضای کمیسیون کمیته بین المللی المپیک در قصر الیزه دیدار و گفتگو کرد. در پایان این دیدار کمیسیون بررسی نامزدی ها برای بازیهای المپیک ۲۰۲۴ از حمایت «فوق العاده نیرومند و محکم» رئیس جمهور فرانسه از نامزدی پاریس برای میزبانی این بازی ها استقبال کرد.

پاتریک بومان، رئیس کمیسیون بررسی کمیته بین المللی المپیک گفت گفتگو با امانوئل ماکرون نشان داد که «نامزدی پاریس برای میزبانی بازیهای المپیک ۲۰۲۴» از حمایت فوق العاده تمامی مقام های فرانسه در تمامی سطوح برخوردار است.

تونی استانگه، یک تن از روسای نامزدی پاریس برای بازیهای المپیک نیز به خبرگزاری فرانسه گفت که امانوئل ماکرون رسما گفته است که از نامزدی پاریس تا هنگام پیروزی حمایت می کند و در روزهای ۱۲و ۱۳ ژوئیه برای دفاع از این نامزدی، به لوزان خواهد رفت.

کمیته بررسی نامزدی ها برای بازیهای المپیک ۲۰۲۴ مدت سه روز در پاریس بود و در این مدت با مسئولان تیم نامزدی پاریس و شخصیت های ورزشی دیدار و از نهادهای ورزشی پایتخت فرانسه بازدید کرد.

در پایان این دیدارها پاتریک بومان گفت «در پاریس شاهد نهادهای ورزشی بوده است که در کنار بناهای تاریخی فوق العاده زیبا ساخته شده اند» اما «این نوع نگاه به بازیهای المپیک است که برنده نهایی را تعیین خواهد کرد.»
برای میزبانی بازیهای المیپک ۲۰۲۴ پاریس با شهر لوس آنجلس در رقابت قرار دارد. هفته گذشته کمیسیون بررسی کمیته بین المللی المپیک در پایان دیدار خود از لوس آنجلس گفته بود از آمادگی این شهر برای میزبانی بازیها «حیرت زده» شده است.

رأی نهایی کمیسیون بررسی کمیته بین المللی المپیک برای میزبانی بازیهای المیپک ۲۰۲۴ در ماه سپتامبر در لیما، پایتخت پرو، اعلام خواهد شد.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.