پلیس اندونزی ۱۴۱ مرد را به اتهام شرکت در 'مهمانی همجنسگرایی' بازداشت کرد
پلیس اندونزی ۱۴۱ مرد را برای شرکت در آنچه آن را "سکس پارتی همجنسگرایان" توصیف می‌کند، بازداشت کرد. بازداشت‌ها شب گذشته (یکشنبه ۲۱ مه/۳۱ اردیبهشت) در یک مرکز سونا در جاکارتا، پایتخت، صورت گرفت.
پلیس گفت که شرکت‌کنندگان ۱۸۵ هزار روپیه، معادل ۱۴ دلار برای هزینه ورودی به سونا پرداخته بودند.
به غیر از استان به شدت محافظه‌کار آچه، همجنسگرایی در اندونزی ممنوع نیست. اما اخیرا جامعه همجنسگرایان این کشور شاهد رفتارهای تبعیض آمیز بیشتری بوده‌اند.
اما رادن آرگو یوونو، سخنگوی پلیس جاکارتا، گفت بعضی از افراد تحت بازداشت ممکن است بر اساس قوانین سخت‌گیرانه "مبارزه با پورنوگرافی" با اتهاماتی روبرو شوند.
سخنگوی پلیس به بی‌بی‌سی گفت: "بعضی از آنها در حالی که مشغول استریپتیز و یا استمنا بودند بازداشت شدند."

اندونزی
در اوایل ماه نیز پلیس بازداشت‌هایی مشابه در شهر سورابایا انجام داد

براساس قانونی که به دلیل استفاده از کلمات مبهم حدود جرم را مشخص نمی‎کند، اجرای نمایش زنده استریپتیز به منظور سرگرمی مردم "پورنوگرافی" تلقی می‌شود.
هفته پیش دو مرد به جرم آمیزش جنسی با یکدیگر در ملاء عام شلاق خوردند. از زمان تصویب قانون ضد همجنسگرایی در استان آچه در ۲۰۱۴، این اولین مورد محکومیت برای همجنس‌گرایی در اندونزی است.
در اوایل ماه نیز پلیس اندونزی ۱۴ نفر را در شهر سورابایا به اتهام برگزاری یک مهمانی برای همجنسگرایان، بازداشت کرد.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.