بیش از ۴۰ نفر از تشنگی در صحرای بزرگ آفریقا جان دادند
صلیب سرخ جهانی می‌گوید، ۴۴ نفر که خودروی حاملشان در صحرای بزرگ آفریقا، در شمال نیجر خراب شده بود، از شدت تشنگی درگذشته‌اند.
این عده پس از خراب شدن کامیون شان از تشنگی درگذشته‌اند.
لوال طاهر، مقام صلیب سرخ نیجر گفته است که ۶ نفرنجات پیدا کرده‌اند که همگی زن هستند.
این افراد خود را به دهکده‌ای دورافتاده رسانده و در حال حاضر در شهر دیرکو تحت مراقبت قرار دارند. نجات یافتگان گفته‌اند که چندین کودک در میان کسانی بودند که جانشان را از دست دادند.
به گفته یکی از سایت‌های خبری نیجریه، این افراد شهروندان غنا و نیجر بودند که می‌خواستند خود را به لیبی برسانند.
مسیر نیجر به لیبی یکی از راه‌های اصلی پناهجویان برای رسیدن به شمال آفریقا و پس از آن عبور از دریای مدیترانه و رسیدن به اروپا است.
به گزارش رویترزعبور از صحرا از جمله خطرناکترین بخش‌های سفر پناهجویان است. آنها اغلب در کامیون‌هایی که فضای کافی ندارند و با ذخیره اندک آب راهی این سفر می شوند.
مقامات به رویترز گفته‌اند که برآورد دقیق شمار کسانی که در این صحرای وسیع و گسترده جان خود را از دست می دهند، تقریبا غیرممکن است.
در ژوئن سال گذشته میلادی اجساد ۳۴ پناهجو از جمله ۲۰ کودک در بیابان‌های نزدیک مرز نیجر با الجزایر پیدا شد.
در آن زمان یک مقام دولتی گفته بود که ظاهرا این افراد براثر تشنگی و پس از آن که قاچاقچی آنها را در بیابان رها کرده بود، جان خود را از دست دادند.

 

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.