بیش از ۳۰ کشته در دو انفجار انتحاری روز جمعه در عراق
وقوع یک انفجار انتحاری در منطقه مسیب در ۳۰ کیلومتری شرق کربلا ده‌ها کشته و زخمی به جا گذاشته است، و همزمان انفجار دیگری در یک ایستگاه اتوبوس در شهر کربلا، به کشته و زخمی شدن چند تن انجامیده است.

حمله انتحاری در منطقه مسیب، در بازاری پر جمعیت صورت گرفته و دست کم ۳۱ کشته و ۳۵ محروج بر جا گذاشته است.

منابع امنیتی عوامل انتحاری این انفجارها را دو زن معرفی کرده‌اند، و گروه حکومت اسلامی، داعش، مسئولیت آنها را به عهده گرفته است.

در انفجاری که روز جمعه در ایستگاه اتوبوس در شهر کربلا سه نفر کشته و ۱۵ تن زخمی شدند و رویترز به نقل از یک مأمور امنیتی نوشت که عامل انتحاری، بمب را زیر چادر خود پنهان کرده است.

با این حال داعش ادعا کرده که عاملات هر دو انفجار مرد بوده‌اند.

گروه داعش در شرایطی مسئولیت این دو انفجار را بر عهده گرفته، در ماه‌های اخیر پایتخت خودخوانده‌اش موصل در عراق، تحت حملات نیروهای عراقی با حمایت آمریکا قرار داشته و در آستانه از دست دادن کامل کنترل این شهر است.

علاوه بر نیروهای دولتی عراق، شبه‌نظامیان شیعی مورد حمایت ایران هم با درگیری با نیروهای داعش در مناطق نزدیک به مرز سوریه، بخشی از عملیات علیه این گروه در عراق را به عهده دارند.

رقه، پایتخت خودخوانده داعش در سوریه، هم در حال حاضر تحت حملات ائتلاف نیروهای کرد تحت حمایت آمریکاست.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.