وزیرخارجه ‌آمریکا فرا رسیدن عید فطر را تبریک گفت
وزیر خارجه آمریکا در پیامی عید فطر را به مسلمانان تبریک گفت. رکس تیلرسون در این پیام که دو روز پیش در آستانه فرا رسیدن عید فطر منتشر شد نوشت بهترین آرزوها را برای همه مسلمانانی دارد که عید فطر را جشن می گیرند.

به گزارش پایگاه اینترنتی وزارت خارجه ایالات متحده، وی همچنین نوشت: «این روز فرصتی برای فکر کردن روی تعهد مشترک ما به ساختن جوامعی صلح‌آمیز و آباد است».

پیام تبریک رکس تیلرسون در حالی منتشر شده است که به گزارش رویترز، وی پیش از این در روزهای آغازین ماه رمضان در اوایل ماه خرداد، طی اقدامی بی‌سابقه درخواست میزبانی برای مراسم عید فطر را رد کرده بود.

یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا در خصوص این تصمیم تیلرسون گفته بود: «ما همچنان درحال بررسی گزینه‌های احتمالی برای برگزاری مراسم عید فطر در پایان رمضان هستیم. همچنین سفرای آمریکا را ترغیب می‌کنیم تا از طریق اقدامات مختلف که هر ساله در سفارت‌های‌ آمریکا در سراسر جهان برگزار می‌شود، برای ماه رمضان مراسم داشته باشند».

فعالان مسلمان پیش از این ضمن اشاره به تلاش آقای ترامپ برای محدود کردن سفر شهروندان چند کشور مسلمان از جمله ایران به ایالات متحده، دولت وی را متهم کرده بودند که برخوردی غیر دوستانه با اسلام دارد.

ولی دولت آمریکا همان هنگام تاکید کرد ضمن آن‌که مخالف شبه‌نظامیان اسلام‌گرای افراطی‌ست در عین حال هیچ مخالفتی با اسلام ندارد.

وزیران امور خارجه آمریکا اعم از جمهوریخواه یا دمکرات از سال ۱۹۹۹ همواره یا در ماه رمضان افطاری داده‌اند و یا میزبان جشن‌های عید فطر در وزارت خارجه بوده‌اند.

با این حال دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا هنگام آغاز ماه رمضان طی پیامی، این مناسبت را به مسلمانان تبریک گفت.

در این پیام که در سایت سفارت مجازی آمریکا منتشر شد به حملات تروریستی در بریتانیا و مصر اشاره شد و ضمن «شرورانه» خواندن آن‌ها تاکید شد که در تناقض مستقیم با روح رمضان هستند.

آقای ترامپ افزوده بود که این اعمال «عزم ما را به شکست تروریست‌ها و ایدئولوژی گمراه آن‌ها راسخ تر می‌کند».

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.