برپائی یک "فروم جهانی اینترنتی" برای مبارزه با تروریسم
فیس بوک، مایکروسافت، تویتر و یو تیوب(گوگل/ آلفابت) امروز خبر از برپائی یک "فروم جهانی اینترنتی" برای مبارزه با تروریسم و همچنین مطالب جهادگرا در این شبکه های اجتماعی دادند.

این چهار گروه البته خبر همکاری میان خود را، برای مبارزه با محتوای داده هائی که برای تروریسم به کار بسته می شوند، در ماه دسامبر گذشته داده بودند.

اما این "فروم" شکل ساختارها و راههای همکاری های جاری و همکاریهای آینده آنان را مشخص می نماید.

آنها می گویند : بدین ترتیب با سهیم شدن در بهترین ساختارهای تکنولوژیکی و سازمان دهی که توسط این شرکت ها به کار گرفته می شوند، آنها خواهند توانست بهتر با تهدیدی که تروریسم انیترنتی به وجود آورده، مبارزه کنند.

این چهار گروه می گویند که آنها با "استارت آپ" های گوناگون، از جمله آنهائی که خاستگاهشان جامعه مدنی، دانشگاهها، دولت ها و سازمان هائی چون اتحادیه اروپا و سازمان ملل هستند، هم همکاری خواهند کرد.

این فروم روش خود را بر پایه یافتن راه حل هائی، از جمله شناخت کامپیوترها به منظور دستیابی به محتوای داده ها و همچنین از بین بردن پاره ای از محتواها و افزودن بحث های ضد شعارهای تندرو ها، استوار می کند.

این ابتکار در پی در خواست های پی در پی آمریکا و اتحادیه اروپا مبنی بر این که شبکه های اجتماعی می بایستی به مبارزات خود علیه جهادیون بیافزایند، به کار بسته می شود.
گفتنی است که خانواده سه قربانی کشتار در دیسکوتک "اورلاندو" در ایالت فلوریدا، در ماه دسامبر از فیس بوک، تویتر و یو تیوب(گوگل) شکایت کرده آنهارا متهم به کمک به گروه دولت اسلامی کرده بودند.

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.