پلیس برزیل لوئیز روچا ملقب به امپراتور کوکایین را بازداشت کرد
پلیس برزیل می‌گوید پس از حدود ۳۰ سال جستجو توانسته لوئیز کارلوس روچا، سرکرده بزرگ قاچاق مواد را بازداشت کند. آقای روچا با جراحی صورت و تغییر هویت توانسته بود سه دهه خود را پنهان کند.
از لوئیز کارلوس دا روچا که به "وایت‌هد - سفیدسر" شهرت دارد به عنوان امپراتور تولید کوکایین در آمریکای جنوبی یاد می‌شود.
پلیس فدرال برزیل می‌گوید پس از بازداشت، حکم تحمل بیش از ۵۰ سال زندان را به دست لوئیز روچا داده شده است.
پلیس می‌گوید او در همه این سال‌ها همچون "مجرمی که همواره با ترس و احتیاط در سایه پنهان می‌شود" می‌زیسته.
لوئیز کارلوس دا روچا که یکی از بزرگترین قاچاقچیان تاریخ نامیده شده پس از تغییر چهره با نام جعلی ویتور لوئیز دا موراس زندگی می‌کرد اما بالاخره پلیس توانسته با مقایسه عکس های قدیمی او به هویت واقعی‌اش پی ببرد.
پلیس برزیل می‌گوید دار و دسته لوئیز روچا به خشونت، استفاده از خودروهای ضدگلوله و نفربر و همچنین مجهز به سلاح‌های سنگین شهرت داشت.
این سازمان تبه‌کاری بزرگ در بولیوی، کلمبیا و پرو کوکایین تولید می‌کرد و آن را از راه‌های بسیار زیرکانه به اروپا و آمریکا قاچاق می‌کرد.
لوئیز کارلوس دا روچا همچنین متهم است که برای گروه‌های تبه‌کاری برزیلی در سائوپائولو و ریودوژانیرو کوکایین تهیه می‌کرده است.
پلیس می‌گوید این کارتل مواد به طور ماهانه حدود ۵ تن کوکایین تولید می‌کند.
در جریان این عملیات پلیس همچنین موفق شده حدود ۱۰ میلیون دلار اموال و دارایی‌های این گروه را ضبط کند؛ دارایی‌هایی چون مزرعه، ملک و مستقلات و خودروهای لوکس و هواپیما.
پلیس معتقد است دارایی‌های شخصی لوئیز کارلوس دا روچا حدود ۱۰۰ میلیون دلار است و دادستان‌ها اکنون در تلاشند آنها را شناسایی و مصادره کنند.

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.