بیش از ۱۸ تن در تصادف اتوبوس در آلمان کشته شدند
تصادف شدید یک اتوبوس مسافربری در ایالت بایرن آلمان دست‌کم ۱۸ کشته و تعداد زیادی زخمی برجای گذاشته است. این اتوبوس که ۴۸ سرنشین آن عمدتا افراد سالمند بودند در جاده A9 در ایالت بایرن در حرکت بود.
در رویداد تصادف شدید اتوبوس در صبح دوشنبه ۳ ژوئیه (۸ تیر) در منطقه هوف واقع در شمال ایالت بایرن در جنوب آلمان تا کنون دست‌کم ۱۸ نفر کشته و تعداد زیادی زخمی شدند. این اتوبوس پس از تصادف طعمه حریق شد. به گفته پلیس آلمان احتمالا جسد ۱۸ نفر که در اتوبوس محبوس مانده بودند به طور کامل سوخته است.
سخنگوی پلیس منطقه این احتمال را هم می‌دهد که تعدادی از زخمی‌ها به دلیل شوک ناشی از تصادف از محل دور شده‌ باشند. ۳۰ سرنشین دیگر اتوبوس در این حادثه مجروح شدند که حال تعدادی از آنان بسیار وخیم گزارش شده است.
مسافران این اتوبوس افراد سالخورده‌ای بودند که برای سفر تفریحی از ایالت زاکسن عازم جنوب بایرن بودند.
شدت این تصادف و آتش‌سوزی به حدی بود که تنها اسکلت اتوبوس برجای مانده است. به گفته سخنگوی پلیس منطقه بقایای اجساد سوخته شده مسافران برای تعیین هویت به پزشکی قانونی فرستاده خواهد شد. نماینده دادستانی ایالت نیز بلافاصله به محل تصادف در مونشبرگ، در حومه منطقه هوف اعزام شد.

Deutschland Busunfall auf der A9 (picture-alliance/dpa/News5/Fricke)

اتوبوس در ساعت ۷ صبح به وقت محلی در ترافیک شدید از پشت به یک کامیون که در جلوی اتوبوس در حرکت بود برخورد کرد. بلافاصله پس این تصادف، اتوبوس طعمه حریق شد. مسافران به دلیل کهولت سن امکان این را نداشتند که خود را از چنگ شعله‌های آتش نجات دهند.
ماشین‌های اورژانس و بالگردهای نجات بلافاصله به منطقه اعزام شدند و حدود ۲۰۰ تن از نیروهای امدادی در محل تصادف برای نجات زخمی‌ها و رساندن آن‌ها به بیمارستان‌های اطراف تلاش می‌کردند. در پی این حادثه ترافیک شدیدی در تمام جاده‌های اطراف به وجود آمده است که انتظار می‌رود تا ساعات پایانی شب ادامه یابد.
بعدازظهر روز دوشنبه الکساندر دوبرینت وزیر راه و ترابری آلمان و یواخیم هرمن وزیر داخله ایالت بایرن در محل تصادف حضور می‌یابند. فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهوری آلمان نیز مراتب تاسف خود را از بروز این حادثه ابراز کرد و به خانواده قربانیان تسلیت گفت.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.