آتش‌سوزی در بزرگترین بازار تاجیکستان خساراتی به جا گذاشت
وزارت کشور تاجیکستان می‌گوید آتش‌سوزی یکشنبه شب در "کاروان"، بزرگترین بازار حوالی جنوب در شهر دوشنبه به دلیل ذوب شدن خطوط برق در یکی از گوشه‌های این بازار رخ داده است.
این آتش‌سوزی ۴۸۰ متر مربع را فرا گرفت و در اثر آن ۲۵ مغازه و ۱۶۰ دکان و غرفه‌ آسیب دیدند.
مقامات می‌گویند تعداد ۲۸ ماشین آتشنشانی و بیش از دو هزار نیروی پلیس در مهار کردن آتش شرکت کرده‌اند.
این حادثه تلفات جانی به دنبال نداشته است. اما خسارات این آتش سوزی در شرایط بحران مالی متداوم در تاجیکستان بسیاری از تاجران را که به بانک‌ها بدهکارند، به شدت نگران کرده است.
رستم امامعلی، شهردار دوشنبه و پسر بزرگ رئیس جمهوری تاجیکستان، گفته که تا دو سال تاجران و فروشنده‌ها از پرداخت عوارض روزانه و اجاره غرفه‌ها معاف می‌شوند.
او همچنین گفته که تمام فروشگاه‌ها و غرفه‌های خراب شده ظرف یک ماه بازسازی خواهند شد.
این اولین مورد آتش‌سوزی در بازار "کاروان" در پایتخت تاجیکستان نیست.
پنج سال پیش (سپتامبر ۲۰۱۲) در حادثه‌ای مشابه در این بازار بیش از دو هزار فروشگاه و غرفه به کام آتش رفته بود. دادستانی کل تاجیکستان آن آتش‌سوزی را عمدی عنوان کرده بود.
در تابستان ۲۰۱۱ و در تابستان ۲۰۰۸ نیز آتش‌سوزی‌های مشابه در قسمت‌هایی از این بازار رخ داده و بازاریان خسارات زیاد مالی را متحمل شده بودند. چنین حوادثی در بازارهای دیگر در جنوب تاجیکستان هم مکرر رخ داده است.

آتش‌سوزی تاجیکستان

آتش‌سوزی تاجیکستان

آتش‌سوزی تاجیکستان

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.