دارا خسروشاهی، شهروند ایرانی-آمریکایی، مدیرعامل "اوبر" شد
دارا خسروشاهی، از سوی هیأت مدیره شرکت "اوبر"* به مدیرعاملی این شرکت برگزیده شد. دارا خسروشاهی پیش از این مدیرعاملی مؤسسه مسافرتی آنلاین "اکسپدیا"* را برعهده داشت.

خبرگزاری فرانسه به نقل از نیویورک تایمز گزارش داد: دارا خسروشاهی، ایرانی-آمریکایی ۴۸ ساله، جانشین "تراویس کالانیک*، یکی از دو بنیانگذار "اوبر" شد. تروایس کالانیک، دو ماه پیش، پس از ماه‌ها جنجال از مدیرعاملی شرکت اوبر کناره‌گیری کرد.

دارا خسروشاهی از سال ۲۰۰۵ در سمت مدیرعامل موسسه مسافرتی آنلاین "اکسپدیا" فعالیت داشت. "اکسپدیا"، موسسه مسافرتی آنلاین برای رزرو هتل، بلیط هواپیما و اتومبیل کرایه است. این موسسه اینترنتی بدلیل ارائه قیمت‌های ارزان، شهرت دارد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع که نام آن را فاش نساخت، گزارش داد: دارا خسروشاهی، از سوی هیات مدیره شرکت اوبر، از میان سه نامزد دیگر که همگی در حوزه‌های مشابه سابقه فعالیت داشتند، برگزیده شد.

هنوز موسسات "اوبر" و "اکسپدیا"، هیچ واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند. "اوبر" تنها اعلام کرده است که یک مدیرعامل جدید از سوی هیات مدیره اوبر تعیین شده است.

از دارا خسروشاهی بعنوان یک چهره مخالف دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، نام می‌برند.

اوبر، بزرگترین سامانه موبایلی (اپلیکیشن) درخواست تاکسی در جهان است که بدلیل نرخ ارزان‌تر و در دسترس بودن تاکسی، در بسیاری از کشورهای جهان مورد توجه قرار گرفته است. این شرکت از سال ۲۰۰۹ آغاز به‌کار کرد.

در ایران، بدلیل عدم وجود کارت‌های اعتباری بین‌المللی، نمونه‌های بومی اپلیکیشن‌های "اسنپ" و "تپسی" مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.