یک روستا در آلمان به ۱۴۰ هزار یورو فروخته شد
روستای آلواین از توابع ایالت براندنبورگ آلمان، تنها یک کوچه، ۹ ساختمان و مقداری هم منطقه جنگلی دارد. تعداد ساکنان آن ۱۵ نفر است که همه آنها به صورت مستاجر زندگی می‌کنند. این روستا فروخته شد.
روزشنبه (۹ دسامبر/ ۱۸ آذر) روستای آلوین واقع در ۱۰۰ کیلومتری برلین در یک حراجی به مبلغ ۱۴۰ هزار یورو به فروش رسید. نام این روستای آلمانی بعد از حراجی شهره عام و خاص شد.

در این روستا بسیاری از خانه‌ها خالی از سکنه‌اند و هیچگونه امکان خرید و حمل و نقل عمومی نیز در این روستا وجود ندارد. اگرچه این روستا در مسیر حرکت یک اتوبوس هم قرار دارد ولی فاقد ایستگاه اتوبوس است.

روستای آلواین که در آلمان شرقی سابق قرار دارد بعد از وحدت آلمان توسط دو برادر خریداری شد و بعد از فوت یکی از برادران به حراج گذاشته شد. حراج آن با ۱۲۵ هزار یورو شروع شد. حراجی این روستا فقط ۵ دقیقه طول کشید و هویت خریدار و یا بهتر است گفته شود صاحب این روستا هم مشخص نیست.

تاریخچه روستا

این روستای آلمانی به ۱۴۰ هزار یورو فروش رفت
این روستای آلمانی به ۱۴۰ هزار یورو فروش رفت

اغلب خانه‌های این روستا را ۱۲۰ سال پیش برای افرادی ساخته بودند که در معدن ذغال سنگ آن منطقه کار می‌کردند . در سال ۱۹۰۰ این روستا به شهر اوبیگاو- وارنبروک تعلق گرفت.

منازل مسکونی روستا طبق گفته مقامات محلی باید تعمیر شوند. مستاجرین کنونی آن سالی ۱۶ هزار یورو بابت اجاره می‌پردازند.

طبق گزارش رسانه‌های آلمان، خریدار این روستا که از طریق تلفن آن را خریده خوش شانس بوده چون با وجود اینکه بیش از ۴۰ خریدار حتی از هند برای خرید آن اعلام آمادگی کرده بودند، اما کسی اقدام به خرید نکرده است.

روستای فروش رفته آلواین فقط ۹ ساختمان و ۱۵ مستاجر دارد
روستای فروش رفته آلواین فقط ۹ ساختمان و ۱۵ مستاجر دارد

گمانه زنی درباره صاحب جدید روستا و هدف او از خرید این روستا هم بیشتر می‌شود. ولی به نوشته رسانه‌های محلی صاحب جدید روستا فردی خیر است و می‌خواهد برای زندگی راحت اهالی این روستا امکاناتی فراهم کند.

اما همه اینها فعلا گمانه‌زنی است.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.