سایه خشونت علیه زنان بر مراسم انتخاب دختر شایسته فرانسه
مراسم انتخاب دختر شایسته فرانسه برای سال 2018 درحالی شنبه‌شب 16 دسامبر برگزار شد، که خشونت‌ها علیه زنان در این کشور بر این مراسم سایه انداخته بود.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده که پیش از رژه دختران انتخاب شده از هر استان در این مراسم، کلیپی سیاه و سفید با عنوان "دختران شایسته برای مبارزه با خشونت علیه زنان بسیج می‌شوند" به نمایش در آمد.

در این کلیپ از زبان زنان گفته می‌شد: "من برای انتخاب آنچه می‌خواهم آزاد هستم، آزاد هستم که بگویم نه. من قوی و با اعتماد به نفس هستم. من زیبا هستم. من خودم هستم."

همچنین ایریس میتنائر، دختر شایسته فرانسه در سال 2016 که به مقام دختر شایسته جهان در سال 2017 نیز رسید، در این مراسم گفت: "نباید فراموش کرد که در سال گذشته، هر سه روز یکبار، یک زن بر اثر خشونت‌های شوهرش در فرانسه کشته شد."

با وجود طرح موضوع مبارزه با خشونت علیه زنان در مراسم انتخاب دختر شایسته فرانسه، فمینیست‌های فرانسوی همچنان معتقدند که این مراسم به زن نگاه "ابزاری" دارد.

با این حال، مارلن شیاپا، وزیر امور برابری زنان و مردان، از فراهم شدن فرصتی برای برانگیختن حساسیت خانواده‌های زیادی که مقابل تلویزیون این برنامه را مشاهده می‌کنند، استقبال کرد.

در مراسم شنبه‌شب، یک جوان 23 ساله اهل شمال فرانسه، به عنوان دختر شایسته این کشور در سال 2018 انتخاب شد.

حدود 7.4 میلیون نفر از فرانسوی‌ها مراسم انتخاب دختر شایسته را به صورت مستقیم از تلویزیون نگاه کردند.

 

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.