دو زن آلمانی پیرو داعش با کودکان خود به آلمان برگشتند
دو زن آلمانی که در خارج به تروریست‌های داعش پیوسته بودند به آلمان بازگشته‌اند. به گزارش یک روزنامه آلمانی این دو زن آزاد هستند و بازداشت نشده‌اند.

روزنامه آلمانی "دی ولت" با استناد به اظهارات محافل امنیتی از بازگشت دو زن آلمانی همدست با گروه تروریستی "خلافت اسلامی"(داعش) به آلمان خبر داده است.

بر پایه این گزارش دو زن جوان که در سوریه با گروه افراطی "دولت اسلامی" (داعش) همکاری کرده‌اند، همراه با کودکان خود از شمال عراق به آلمان برگشته‌اند.

به گزارش "دی ولت" قرار بازداشت علیه این دو زن صادر نشده و به همین علت آن‌ها به هنگام ورود به فرانکفورت بازداشت نشده‌اند.

یکی از دو زن، آلمانی ترک‌تبار است و دیگری یک آلمانی از ایالت بادن ـ وورتمبرگ، که به کیش اسلام گرویده است. هر دو از افراط‌‌گرایان سلفی هستند و در شهر اربیل کردستان عراق در زندان زنان نگهداری می‌شدند.

بر اساس همین گزارش‌، دادستانی آلمان تقاضای دستور بازداشت کرده اما دیوان عالی آلمان این تقاضا را رد کرده، با این استدلال که هیچ مدرک مشخصی مبنی بر حمایت این دو زن از تروریسم وجود ندارد.

سال گذشته پتر فرانک، دادستان کل آلمان اعلام کرد، قصد دارد با جهادگرایان با شدت برخورد کند.

در این گزارش گفته می‌شود، بیش از ۸۰ جهادگرای آلمانی در حال حاضر در زندان‌های شمال سوریه و عراق به سر می‌برند. تا کنون ۱۰ کودک کم‌ سن‌وسال که آزمایش "دی‌ان‌ای" خویشاوندی آن‌ها با این افراد را اثبات کرده به آلمان بازگردانده شده‌اند.

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

ارسال به شبکه های اجتماعی

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It