مامور گشت مرزی آمریکا 'به قتل ها اعتراف کرد'
پلیس در آمریکا می گوید یک مامور مرزی به قتل چهار زن و تعرض به یک زن دیگر اعتراف کرده است.

خوان دیوید اورتیز، از ماموران ناظر بر گشت مرزی، در شهر لاردو تگزاس پس از آن دستگیر شد که زنی که به او تعرض کرده بود موفق به فرار شد و مقام ها را خبر کرد.

پلیس گفت زنان به قتل رسیده تن فروشی می کردند و آقای اورتیز همه آنها را به ضرب گلوله به سر کشته بود.

به گفته پلیس او "به طور داوطلبانه و به صورت شفاهی" به این قتل ها و تعرض طی یک دوره دو هفته ای اعتراف کرده است.

او که ۳۴ سال دارد با قرار وثیقه ای دو و نیم میلیون دلاری تحت بازداشت قرار گرفته است.

به گزارش رسانه های محلی ایسیدرو آلانیز دادستان بخش (کانتی) وب در تگزاس این قتل ها را "یک کشتار هولناک زنجیره ای" توصیف کرده است.

افسران پلیس آقای اورتیز را پس از آنکه ابتدا تلاش کرد از چنگ ماموران بگریزد در پارکینگ یک هتل پیدا کردند.

Generic border control logo on a car at checkpoint

مقام ها پس از آن شروع به تحقیق درباره این مظنون کردند که زنی به نام اریکا پینا جمعه شب برای گرفتن کمک به سراغ ماموران پلیس رفت.

اسناد دادگاه نشان می دهد که آقای اورتیز آن شب او را سوار اتومبیل خود کرد. خانم پینا می گوید که از رفتار اورتیز احساس خطر کرد و زمانی که او سلاحش را به سوی او نشانه رفت موفق به فرار شد.

اورتیز برای ۱۰ سال در گشت مرزی آمریکا کار می کرد و در طول این دو هفته که گفته می شود مرتکب این جنایات شد مرتب سر کار می رفت.

گزارش می شود که او پیش از پیوستن به گشت مرزی در نیروی دریایی خدمت کرده بود. او دومین مامور گشت مرزی است که امسال به اتهام قتل دستگیر می شود.

رونالد آنتونی برگوس در ماه آوریل به ظن دو فقره قتل دستگیر شده بود.

کارلا پرووست رئیس گشت مرزی آمریکا روز دوشنبه در کنفرانسی خبری گفت از واشنگتن به مرز سفر کرد تا به جامعه محلی اطمینان دهد که اینها اقدامات "یک فرد خودسر" بوده و نماینده رفتار بیش از ۲۰ هزار کارمند گشت مرزی نیست.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.