استرالیا: وجود سوزن در توت‌فرنگی؛ نخست‌وزیر آن را اقدامی "تروریستی" خواند
اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا، وجود سوزن در برخی میوه‌های مختلف مانند توت‌فرنگی در تعدادی از مناطق این کشور را بعنوان یک اقدام "تروریستی" اعلام کرد و نسبت به مصرف این‌گونه میوه‌ها هشدار داد.

رسانه‌های استرالیا به نقل از پلیس این کشور اعلام کردند که در هفته جاری، شکایات متعددی، در تعدادی از ایالت‌های این کشور مبنی بر وجود سوزن‌های خیاطی در توت‌فرنگی‌های خریداری شده، دریافت کردند.

بر اساس این گزارش، مصرف توت‌فرنگی همراه با سوزن شکسته در داخل آن، تعدادی از افراد در ایالت‌های مختلف استرالیا را روانه مراکز درمانی کرده است.

رسانه‌های استرالیا می‌افزایند: شکایت‌ها که در ابتدا از ایالت کوئینزلند آغاز شد، سپس به تعداد دیگری از ایالت‌های این کشور نیز گسترش یافت و تاکنون این شکایات به شش ایالت استرالیا گسترش یافته است.

اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا، روز چهارشنبه ۱۹ سپتامبر/ ۲۸ شهریور، ضمن هشدار به فروشندگان و مصرف‌کنندگان میوه‌هایی همچون توت‌فرنگی، سیب و موز و محصولات حاوی این میوه‌ها، اعلام کرد عاملان این اقدام در صورت شناسایی به ۱۵ سال زندان محکوم خواهند شد.

همزمان تولیدکنندگان و فروشندگان این قیبل میوه‌ها و محصولات حاوی آن، اقدام به انهدام محصولات خود نمودند.

نخست‌وزیر استرالیا که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، تاکید کرد چنین اقداماتی را می‌توان با اعمالی چون کودک‌آزاری و تامین منابع مالی تروریسم مقایسه نمود.

رییس دولت استرالیا به شهروندان این کشور وعده داد که از پایان هفته جاری با آسودگی می‌توانند این قبیل میوه‌ها و محصولات حاوی آن را خریداری و مصرف کنند.

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.