رئیس جمهور منتخب مکزیک، مسافر معمولی یک پرواز با تاخیر
آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور منتخب مکزیک، با وجود سه ساعت معطل شدن در پروازی با یک هواپیمای عادی، همچنان اصرار دارد که جت مخصوص رئیس جمهوری را بفروشد.

پروار آقای لوپز از ایالت آچاکای جنوبی به مکزیکو سیتی به دلیل باران شدید به تاخیر افتاد.

او همان طور که روی صندلی هواپیمای مسافری نشسته بود گفت "من با هواپیمای رئیس جمهوری جایی نمی‌روم."

آندرس مانوئل لوپز ابرادور، رهبر چپ‌گرایی که تابستان امسال در انتخابات ریاست جمهوری مکزیک پیروز شد، در ماه دسامبر سال جاری سوگند خواهد خورد.

هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ دریم‌لاینر را فیلیپه کالدرون، رئیس جمهور سابق مکزیک، به قیمت حدود ۲۱۸ میلیون دلار خریده بود.

به گزارش رسانه‌ها این هواپیما در آن زمان در میان هواپیماهای رهبران جهان مدرن‌ترین و کارآمد‌ترین هواپیما بود.

مکزیک
رئیس جمهور منتخب مکزیک اصرار دارد که از هواپیمای عادی استفاده کند

شهروندان مکزیکی چه فکر می‌کنند؟

آقای لوپز اوبرادور که وعده سیاست‌های اقتصاد ریاضتی را در دولت خود داده، در میان صدها مسافری بود که نتوانست از ساحل هواتولکو در مکزیک به پایتخت این کشور پرواز کند.

به گزارش رویترز در تصاویری که از رئیس جمهور منتخب مکزیک در داخل هواپیما منتشر شده او می‌گوید "در کشوری که تا این حد فقرزده است"، او شرم می‌کند که با هواپیمای لوکس سفر کند.

آقای اوبرادور گفت: "به همین دلیل نظرم را تغییر نخواهم داد... این مسخره‌بازی‌ها دیگر تمام شد، هر سیاستمداری هم بخواهد خودخواهانه عمل کند ماندگار نخواهد بود."

این خبر با واکنش برخی از شهروندان مکزیکو سیتی مواجه شد.

الخاندرو آگویلار می‌گوید: "به نظرم حالا که این هواپیما خریداری و پولش هم پرداخت شده، باید از آن استفاده کند." به عقیده آقای آگویلار لغو شدن پرواز هواپیمای یک رئیس جمهور از پرواز یک امر "غیر طبیعی است."

آرتور میراندا می‌گوید درست است که رئیس جمهور منتخب در حال همدلی با مردم است، "اما باید از خودمان بپرسیم که او چطور باید برای شرکت در یک رویداد بین‌المللی باید سفر کند؟"

آقای لوپز اوبرادور، در کنار وعده فروش هواپیمای ریاست جمهوری، قول داده است که کاخ ریاست جمهوری را به یک مرکز فرهنگی تبدیل کند و در یک خانه کوچکتر زندگی کند، حقوق و دستمزد ریاست جمهوری را کاهش دهد و با فساد مبارزه کند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.