کشف ۷۱۲ کیلوگرم هروئين از دو کامیون ایرانی در مرز بلغارستان
دو کامیون ایرانی حامل مواد ساختمانی از ایران به اتریش در مرز ترکیه – بلغارستان توسط بازرسان گمرک متوقف و حدود ۷۱۲ کیلوگرم هروئین کشف شده است. در صورت محکومیت، مجازات تا ۲۰ سال حبس در انتظار دو راننده کامیون است.

بازرسان گمرک در مرز میان بلغارستان و ترکیه که مرز خارجی اتحادیه اروپا محسوب می‌شود، ۷۱۲ کیلوگرم هروئين در میان صفحات مورد استفاده در ساختمان‌سازی که بار دو کامیون بوده، کشف کردند. این مقدار کشف هروئين رکورد به شمار می‌آید و بهای هروئين کشف شده حدود ۲۳ میلیون یورو برآورد می‌شود.

هروئين یافت شده درون دو کامیونی بوده که از ایران می‌آمده‌اند و مواد ساختمانی به مقصد اتریش حمل می‌کرده‌اند.

به گفته ایوان استویانوف، دادستان منطقه هاسکوفو واقع در جنوب بلغارستان، بسته‌بندی‌های هروئين در میان صفحاتی که در ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و "دیوار خشک" نام دارند، مخفی شده بودند. دیوار خشک ورقه‌ای از گچ است که میان دو لایه ضخیم از مقوا فشرده شده و برای ساخت دیوارهای جداکننده داخلی و سقف به کار گرفته می‌شود.

هر دو راننده کامیون بازداشت شده‌اند و در صورت محکومیت تا ۲۰ سال مجازات زندان در انتظار آنهاست.

یکی از مسیرهای قاچاق مواد مخدر از خاورمیانه به اروپای غربی و مرکزی از بلغارستان می‌گذرد که در جنوب شرقی اروپا واقع شده است.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.