فرانسه: رضوان فائد، تبهکار سابقه‌دار فراری، دستگیر شد
رضوان فائد، زندانی باسابقه در فرانسه، که در عملیاتی با یک فروند بالگرد، از زندان فراری داده شده بود، توسط نیروهای پلیس فرانسه دستگیر شد. این تبهکار سابقه‌دار روز اول ژوئیه سال جاری، از زندانی که تحت مراقبت‌های ویژه امنیتی قرار دارد، طی یک عملیات فراری داده شد و از آن تاریخ پلیس فرانسه در پی یافتن این زندانی سابقه‌دار بود.

رضوان فائد، تبهکار سابقه‌دار ۴۶ ساله، روز دوم ژوئیه سال جاری، در جریان یک عملیات، از زندانی واقع در یک شهرک در جنوب شهر پاریس توسط چند مرد مسلح به سلاح سنگین کلاشنیکف با یک بالگرد فراری داده شد.

بنا بر اعلام پلیس فرانسه، رضوان فائد در شامگاه سه‌شنبه منتهی به نخستین ساعات روز چهارشنبه سوم اکتبر / ۱۱ مهر، در شهر کریل، در حومه شمالی پاریس، دستگیر شد.

به گفته پلیس فرانسه، رضوان فائد که به همراه شش تن از نزدیکان خود در یک آپارتمان در حومه شمالی پاریس مخفی شده بود، در جریان عملیات پلیس دستگیر شد.

به گفته همین منبع، عملیات پلیس برای دستگیری رضوان فائد که در شامگاه سه‌شنبه انجام شد، هیچگونه تلفاتی برجای نگذارده است.

اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که دستگیری رضوان فائد در نتیجه رهگیری یک تلفن‌ همراه که به محل این آپارتمان آمد و شد داشته، صورت گرفته است.

بدنبال فرار رضوان فائد از زندان، حدود ۲۹۰۰ نیروی پلیس و ژاندارمری برای یافتن این تبهکار سابقه‌دار بسیج شدند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع امنیتی گزارش می‌دهد که در روز ۲۴ ژوئیه، رضوان فائد، زندانی متواری، توسط نیروهای پلیس مورد تعقیب قرار می‌گیرد اما در نهایت، پس از تعقیب و گریز پلیس، این تبهکار سابقه‌دار با ترک خودرو در پارکینگ یک مرکز خرید در شمال پاریس موفق به فرار می‌شود. پلیس می‌گوید: خودروی رها شده در پارکینگ، پلاک تقلبی داشته و بدین‌ترتیب پلیس از ادامه تعقیب این تبهکار باز مانده است.

بازداشت رضوان فائد، تبهکار سابقه‌دار، همزمان با استعفاء ژرار کلمب، وزیر مستعفی کشور و سکانداری موقت نخست‌وزیر بر این وزارتخانه انجام می‌شود. ژرار کلمب، وزیر مستعفی کشور و ادوار فیلیپ، نخست‌وزیر و مسئول موقت وزارت کشور، بطور جداگانه از عملیات ویژه نیروهای پلیس برای به دام انداختن رضوان فائد قدردانی کردند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.