نانسی و فرزند دو ماهه‌اش از ششم سپتامبر ناپدید شده بودند

زوج مکزیکی 'اندام قربانیان خود را می‌فروختند'
پلیس مکزیک در حال تحقیق از یک زوج در رابطه با حداقل ده مورد قتل است. این زوج در حالی بازداشت شدند که قسمت‌هایی از بدن انسان را در یک کالسکه بچه حمل می‌کردند.

در اولین جلسه بازپرسی، مرد بازداشت شده به قتل بیست زن در محله‌های حاشیه مکزیکوسیتی اعتراف کرده است.

ماموران پلیس در جریان بازرسی از آپارتمان این زوج و یک ساختمان دیگر در نزدیکی آن قطعاتی از بدن انسان را کشف کردند. این قطعات در سطل‌های پوشیده از سمان قرار داشت و در یخچال نگهداری می‌‍شد.

دادستانی می‌گوید که این زوج اندام‌های اجساد قربانیان خود را می‌فروختند اما مشخص نشده که مشتریان آنها چه کسانی بوده‌اند.

قتل زنان در مکزیک رایج است و اغلب به مجازات مرتکبین قتل منجر نمی‌شود، اما جزئیات دلخراش و قساوتی که در این پرونده وجود دارد سبب خشم و برگزاری تظاهرات در خیابان‌های "اکاتیپک"، محله‌ای فقیرنشین در حومه مکزیکوسیتی شده است.

'بدن قربانیان فروخته می‌شد'
همسایه‌های این زوج گفته‌اند که هر وقت که این زن و مرد را دیده‌اند، همان کالسکه‌ای را به همراه داشتند که پلیس قطعات بدن انسان را در آن پیدا کرده است.

به دنبال ناپدید شدن یک زن ۲۸ ساله به نام نانسی هوترون و فرزند دو ماهه اش والنتینا در این محله، پلیس در حال تحقیق بود که این زوج را در خیابان متوقف و کالسکه را بازرسی کرد.

در جلسه بازجویی، متهم که خوان کارلوس نامیده شده است به قتل نانسی هوترون و دو زن دیگر ۲۳ و ۲۹ ساله اعتراف کرد.

به گفته دادستان‌ها، او همچنین اعتراف کرد که بعضی از قربانیان را قبل از کشتن مورد آزار جنسی قرار داده است و وسایل آنها و حتی بعضی از قسمت‌های بدنشان را فروخته است.

هر سه زن، مادران مجردی بودند که در ماه‌های اخیر ناپدید شدند.

خانم هترون در روز ششم دسامبر، بیش از یک ماه پیش و پس از آنکه دختر دوساله اش را به مدرسه گذاشت، به همراه کودکش ناپدید شد.

ظهر همان روز، یکی از همسایه‌ها وقتی فهمید که نانسی به دنبال دخترش به مدرسه نرفته است، ماجرا را به پلیس خبر داد.

پلیس، کودک دو ماهه نانسی را که به وسیله این زوج فروخته شده بود، پیدا کرده و به مادربزرگش تحویل داده است.

در تحقیقات پلیس مشخص شده است که قربانیان این زوج را از قبل می‌شناختند واز آنها لباس و مواد غذایی می‌خریدند.

بر اساس تحقیقات پلیس، پاتریشیا، شریک زندگی کارلوس این زنان را به بهانه نشان دادن اجناس جدید فروشی به داخل آپارتمانشان می‌کشانده است.

پلیس می‌گوید که وقتی خوان کارلوس را بازداشت کرد، او از ماموران پلیس خواست قبل از رو به رو شدن با رسانه‌ها به او اجازه دهند دوش بگیرد و لباسی رسمی بپوشد و گفته چون "من یک مجرم کثیف نیستم."

این منطقه از مکزیک دارای بیشترین آمار گم شدن و قتل زنان است. فقط بین ژانویه و آوریل سال جاری (حدود چهار ماه) ۳۹۵ نفر در این ایالت ناپدید شدند که ۲۰۷ تن از آنان زن بودند.

گم شدن افراد اغلب در محله‌هایی اتفاق می‌افتد که باندهای قاچاق مواد مخدر بر آنها تسلط دارند و به همین دلیل پلیس از ورود به این مناطق بیم دارد.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.