جسد بلندپایه‌ترین مقام نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه در بحرین پیدا شد
وزارت دفاع آمریکا گفته است جسد دریاسالار اسکات استرنی، فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا، در محل اقامتش در بحرین پیدا شده است.

دریابد جان ریچاردسون، فرمانده عملیات نیروی دریایی آمریکا در پیام ویدیویی گفته است ظن جرم وجود ندارد و مقام‌های آمریکایی و بحرینی به طور مشترک در حال تحقیق در باره مرگ بلندپایه‌ترین مقام نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه هستند.

دریاسالار استرنی ماه مه به عنوان فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا منصوب شده بود. او سابقه ۳۶ سال خدمت در نیروی دریایی آمریکا را داشته است.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در آب‌های بحرین مستقر است. وظیفه این ناوگان، حفظ منافع آمریکا در خلیج فارس، دریای عمان، خلیج عدن، دریای سرخ و بخش‌هایی از اقیانوس هند است.

دریاسالار استرنی فرماندهی بیش از ۲۰ هزار نیرو را به عهده داشت.

ناوگان پنجم در کنار فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی ایالات متحده در مجموعه‌ای به نام "پایگاه پشتیبانی دریایی بحرین"، مستقر است. این پایگاه یک یگان تهاجمی دریایی، یک یگان زمینی-دریایی و هزاران پرسنل آمریکایی را در خود جای داده است.

دریاسالار استرنی سابقه خدمت در افغانستان را هم داشته است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.